Grała Akademia ŁKS (23-24 III)

Akademia

25.03.2024

25.03.2024

Ruszyły ligi wojewódzkie! Piłkarze Akademii ŁKS rozpoczęli zmagania o ligowe punkty w rozgrywkach na szczeblu województwa łódzkiego. W rozgrywkach seniorskich ŁKS II wrócił do Łodzi z 3 punktami, a po emocjonującym meczu „trójki” ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazała się Ceramika Opoczno. W Lidze Makroregionalnej U-19 biało-czerwono-biali urządzili prawdziwą kanonadę, wygrywając 6:0!

ŁKS II

Drugie wiosenne nasze! W 23. kolejce 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali na wyjeździe nieźle spisującą się w tym roku Sandecję Nowy Sącz. Dzięki temu ważnemu zwycięstwu łodzianie umocnili się w górnej części tabeli. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały odważnie rozpoczęli sobotnie zawody w Niepołomicach (tutaj swoje domowe mecze rozgrywa teraz spadkowicz z Fortuna 1 Ligi): obiecująco wyglądała już indywidualna akcja Macieja Śliwy oraz dośrodkowanie Mateusza Bąkowicza adresowane do tego pierwszego. Nasi rezerwiści uzyskali przewagę i w 7. minucie dopięli swego, choć duża w tym zasługa błędu rywala, a konkretnie Mateusza Bartkowa, który tak niefortunnie interweniował po długim podaniu jednego z ełkaesiaków, że skierował futbolówkę do własnej bramki.

• 23.03, g. 13:00 / 2. Liga / Sandecja Nowy Sącz – ŁKS II 0:1 Bramka: gol samobójczy

ŁKS III

W pierwszym wiosennym meczu domowym ełkaesiacy podejmowali u siebie Ceramikę Opoczno, rywala z górnej strefy tabeli IV Ligi. Łodzianie dobrze weszli w ten mecz i jako pierwsi zdobyli bramkę po zespołowej akcji zakończonej strzałem Adama Kajszczaka, któremu piłkę zgrywał Wiktor Figurski. Przyjezdni dość szybko doprowadzili do remisu, wykorzystując sytuację stworzoną po stałym fragmencie gry, natomiast cały czas mecz był dość wyrównany. Podobnie było w drugiej połowie, w której biało-czerwono-biali mieli kilka sytuacji, aby wyjść na prowadzenie, aczkolwiek finalnie udało się to drużynie z Opoczna, która strzeliła bramkę w 81. minucie. ŁKS III obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli, z dorobkiem 25 punktów.

• 23.03, g. 13:00 / Betcris IV Liga ŁKS III Łódź – Ceramika Opoczno 1:2 Bramka: Adam Kajszczak

ŁKS U-19

Godzinę po czwartoligowych zmaganiach do gry ruszył zespół do lat 19. Łodzianie od początku przeważali, ale nie mogli przekuć swoich sytuacji na gola, co finalnie udało im się w 28. minucie. Przyjezdni z Białegostoku nieco bardziej się otworzyli, co ełkaesiacy bezlitośnie wykorzystali, strzelając jedną bramkę za drugą. Wysokie zwycięstwo pozwoliło drużynie ŁKS U-19 utrzymać się na 2. miejscu w Lidze Makroregionalnej, ze stratą dwóch oczek do liderującej Escoli Varsovia.

• 23.03, g. 16:00 / Liga Makroregionalna U-19 / ŁKS U-19 – MOSP Białystok 6:0 Bramki: 2x Przemysław Kot, Miłosz Mielczarek, Maksymilian Wojciechowski, Igor Jakubowski, Szymon Frakowski

ŁKS U-17 – U-13

• 23.03, g. 13:00 B1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-17 – WKS Wieluń 1:0 Bramka: Wiktor Wojtczak
  • 23.03, g. 10:30 / B2. 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – AKS SMS Łódź 4:1 Bramki: Tymon Kuprianis, Oskar Walaszczyk, Robert Butterworth, Marcel Maschera
  • 23.03, g. 15:00 / C1. Liga wojewódzka / ŁKS U-15 – AKS SMS Łódź 1:2 Bramka: Jacek Jasiński
  • 23.03, g. 10:00 / C2. 1 Liga wojewódzka / Kolejarz Łódź – ŁKS U-14 0:4 Bramki: 2x Franciszek Zgoda, Franciszek Wojciechowski, Oskar Barylski
  • 23.03, g. 11:00 / C2. 2. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Widzew TMRF 3:3 Bramki: 2x Tymon Stępniewski, Szymon Kawka

ŁKS U-13 – U-7

• 24.03, g. 10:00 / D1. Liga wojewódzka / RAP Radomsko – ŁKS U-13 4:2 Bramki: Wiktor Nowacki, Antoni Błaszkiewicz