22. kolejka: Do Szczecina z nowym trenerem

22. kolejka: Do Szczecina z nowym trenerem

fot. Łukasz Grochala | Cyfrasport

W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Początek spotkania w piątek o godz. 20.30.

ŁKS zmierzy się w piątek z drużyną, która znakomicie rozpoczęła wiosenną część rozgrywek. Podopieczni trenera Jensa Gustafssona najpierw wygrali 1:0 na wyjeździe z mistrzem jesieni, czyli Śląskiem Wrocław, a w ubiegły weekend wysoko pokonali Radomiaka w Radomiu (4:0), więc nie tylko zdobyli komplet punktów i aż pięć goli, ale i nie stracili żadnej bramki. Przed pierwszym w roku meczem przed własną publicznością nastroje są więc w Szczecinie doskonałe. Zdaniem futbolowych ekspertów Kamil Grosicki i spółka są faworytem zbliżającego się starcia, nawet jeśli w szeregach gospodarzy zabraknie Fredrika Ulvestada (kartki) i Benedikta Zecha (kontuzja).

Jens Gustafsson (trener Pogoni): Zabroniłem wszystkim osobom, które są w drużynie lub blisko drużyny, żeby rozmawiać o czymś innym niż mecz z ŁKS-em.

ŁKS przystąpi do meczu z Pogonią już pod wodzą nowego trenera. Piotra Stokowca zastąpił Marcin Matysiak i teraz to ten bardzo ambitny szkoleniowiec będzie zarządzał zespołem, który potrzebuje dobrego meczu i przede wszystkim punktów. Zdaniem szkoleniowca kluczem do sukcesu będzie przywrócenie piłkarzom większej radości z gry, on sam zapowiedział też zmiany w ustawieniu i założeniach taktycznych. W naszym zespole zabraknie tym razem Adriena Louveau (pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek) i Artemijusa Tutyškinasa. Pozostali piłkarze są do dyspozycji sztabu.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Każdy trener ma swój pomysł na grę, na trening. Chcę, żeby w meczu z Pogonią Szczecin była już widoczna cząstka nas, cząstka tego sztabu i całego zespołu.

Piątkowy mecz będzie już 72. konfrontacją ŁKS-u z Pogonią w lidze. Łodzianie odnieśli 33 zwycięstwa, 23 spotkania zakończyły się podziałem punktów, a w 15 meczach lepsi okazali się „Portowcy”. W rundzie jesiennej lepsi o jednego gola okazali się nasi piłkarze (na stadionie Króla wygraliśmy 1:0 po bramce Engjella Hotiego).

Mecz, który sędziuje Tomasz Musiał, rozpocznie się w piątek 23 lutego o godz. 20.30. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli nas wspierać z sektora gości, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Canal+ Sport lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).