Podsumowanie weekendu w wykonaniu Akademii ŁKS [10-11 listopada]

Podsumowanie weekendu w wykonaniu Akademii ŁKS [10-11 listopada]

Pięć zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka to bilans zespołów Akademii ŁKS Łódź w miniony weekend.

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego rozgromiły w sobotni wieczór drużynę PTC Pabianice aż 16:0! Warto jednak wspomnieć, że wyjściowa jedenastka drugiej drużyny w całości składała się z zawodników, którzy znajdują się w szerokiej kadrze zespołu trenera Kazimierza Moskala. Dzięki tej niezwykle efektownej wygranej ełkaesiacy poprawili znacznie swój bilans bramkowy względem drugiej drużyny Widzewa z którą zmierzą się w starciu o pozycję lidera Łódzkiej Klasy Okręgowej już w najbliższy weekend.

Wysokie zwycięstwo zanotowali również juniorzy starsi, którzy 8:1 pokonali drugi zespół GKS-u Bełchatów. W ostatnim meczu rundy jesiennej ełkaesiacy zmierzą się z liderem tabeli UKS-em SMS Łódź. Niestety podopieczni trenera Marcina Pogorzały, którzy zapewnili już sobie grę w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych nie mają szans na wyprzedzenie swojego najbliższego rywala, ponieważ tracą do niego cztery punkty.

Utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów zapewnili sobie w dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ełkaesiacy z rocznika U17. „Biało-czerwono-biali” po bramce Filipa Adamczyka pokonali na boisku przy ul. Minerskiej zespół Jagiellonii Białystok 1:0 i w rundzie wiosennej ponownie będą reprezentować ŁKS w tych rozgrywkach.

Pozostałe wyniki drużyn naszej Akademii w miniony weekend prezentujemy poniżej.

Wyniki:

• Łódzka Klasa Okręgowa / ŁKS II Łódź – PTC Pabianice 16:0 (8:0)
Bramki: Oskar Koprowski 3’, Mikołaj Maschera 7’, 50’, Kamil Żylski 10’, 18’, 35’, 71’, 75’, Jakub Kostyrka 19’, 26’, Paweł Wojowski 44’, 47’, 62’, 67’, Michał Karlikowski 85’, Eryk Bomba 89’
Skład ŁKS: Dominik Budzyński – Jan Grzesik (85’; Eryk Bomba), Kamil Juraszek (89’; Mikołaj Dembiński), Oskar Koprowski, Kamil Rozmus – Jakub Kostyrka (68’; Michał Karlikowski), Bartłomiej Kalinkowski, Mikołaj Maschera (76’; Filip Panasiuk), Mateusz Gamrot, Paweł Wojowski – Kamil Żylski (87’; Damian Grochowski)
  • U18 / ŁKS Łódź – GKS II Bełchatów 8:1
  • U17 / ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 1:0
Bramka: Filip Adamczyk 27’
Skład ŁKS: Michał Marciniak – Filip Adamczyk, Jakub Janik, Mateusz Będkowski, Jakub Szczegodziński, Dawid Labkuchen, Igor Grzejdziak (71’; Patryk Żak), Adam Ratajczyk, Jakub Piotrowski, Tomasz Górecki, Patryk Podlecki (80’; Marcin Juraś)
  • U16 / ŁKS Łódź – Ceramika Opoczno (mecz 13 listopada o godzinie 15:30)
  • U15 / ŁKS Łódź – AKS SMS Łódź 1:1
Bramka: Adam Olczak 40’
Skład ŁKS: Aleksander Bobek – Dawid Minias, Ramon Jakub, Jakub Śliwa, Andrzej Kominiarczyk, Jan Kobyliński, Igor Lambrecht, Jakub Miniak, Alan Kułakowski, Alan Lewandowski, Adam Olczak