Dani Ramirez, Alvaro Morata, Jese i 47 innych wspaniałych z Realu Madryt

Dani Ramirez, Alvaro Morata, Jese i 47 innych wspaniałych z Realu Madryt

W zestawieniu przygotowanym przez słynny madrycki dziennik sportowy „Marca” Dani Ramirez znalazł się w gronie 50 największych talentów wypuszczonych przez akademię Realu Madryt w ostatniej dekadzie. Obok 26-letniego pomocnika ŁKS-u w tym elitarnym gronie znaleźli się także obecni zawodnicy Chelsea Londyn, PSG, Sevilli oraz oczywiście pierwszej drużyny „Królewskich”!

Z piłkarzy wymienionych w prestiżowym podsumowaniu bez trudu dałoby się skompletować kilka drużyn, które zapewne z powodzeniem walczyłyby w europejskich pucharach. Dość powiedzieć, że tylko spośród aktualnych zawodników Realu wymieniona została następująca piątka: Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Sergio Reguilon, Lucas Vazquez oraz Mariano.

Z innych nazwisk bez wątpienia warto też wspomnieć wymienić Jese z PSG, Alvaro Marotę z Chelsea Londyn czy syna słynnego „Zizou”, czyli Enzo Zidane’a, który gra teraz w hiszpańskim drugoligowcu Rayo Majadahonda. W całej 50-tce można też odnaleźć przedstawicieli innych lig – m.in. holenderskiej (Fran Sol z Willem II), japońskiej (Jose Maria Barril z Oklahoma City Energy), słoweńskiej (Belima z NK Domzale), belgijskiej (Cristian Benavente z Royal Charleroi), niemieckiej (Omar Mascarell z Schalke 04 Gelsenkirchen), greckiej (Jorge Casado ze Skody Xanthi), rumuńskiej (Jesús Fernández z CFR Cluj), a nawet cypryjskiej (Tomás Mejías z Omonii Nikozja).

Co ciekawe, kilku zawodników z zestawienia już zakończyło swoje sportowe kariery, a jeden pozostaje chwilowo bez przynależności klubowej. Z piłkarzy grających natomiast na co dzień na polskich boiskach w rankingu „Marki” znalazło się jeszcze miejsce dla Daniego Suareza z Górnika Zabrza.

Daniemu gratulujemy wyróżnienia i życzymy, aby w kolejnym takim zestawieniu również widniało jego nazwisko!