Powiedzieli jesienią, czyli 15 cytatów na medal

20.12.2020

Powiedzieli jesienią, czyli 15 cytatów na medal

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Ełkaesiacy gryźli się w język, ważyli jesienią każde słowo, ale i tak z tego morza rozmów krótkich i długich zdołaliśmy wybrać kilkanaście cytatów, które z pewnością zapadną nam w pamięci. Jest tu coś i do śmiechu, jest i wiele od serca. Wszystko, oczywiście, wyjęte z kontekstu.

15 najlepszych cytatów jesieni:

„Miałem przed polem karnym trochę miejsca, uderzyłem i po obcierce wpadło”

Michał Trąbka o golu zdobytym w meczu z Odrą Opole

„Trzeba zrobić wszystko, żeby dać z wątroby. Chcę widzieć ogień w oczach i mądrość w grze. Wychodzimy i gramy swoją piłę. Maksiu, tak jak mnie uczyłeś: ambicja i walka, bo w sercu jest przeplatanka”

Fragment mowy motywacyjnej autorstwa Wojciecha Stawowego przed starciem z Widzewem

„Jako prezes – gratuluję, choć rzeźbiliście dzisiaj jak emerytki w kółku różańcowym. Jako ełkaesiak – dziękuję, bo sprawiliście nam najlepszy dzień w roku”

Prezes Tomasz Salski w rozmowie z piłkarzami po derbach z Widzewem

„Zaryzykuję stwierdzenie, że dzisiejsze rezerwy nie miałyby problemów z ograniem tamtego czwartoligowego ŁKS-u sprzed siedmiu lat”

Aleksander Ślęzak, kapitan ŁKS II Łódź

„Trener Marek Dziuba powiedział mi w szatni, że gdybym tego nie strzelił, to by mi urwał głowę”

Marcin Danielewicz wspominając w rozmowie z Bartoszem Królem derby z 1997 roku

„Nie zawsze będzie szybko, łatwo i przyjemnie”