Pierwszoligowe serie zwycięstw ŁKS

Pierwszoligowe serie zwycięstw ŁKS

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W niedzielę ŁKS wygrał siódmy mecz z rzędu. Nie jest to jednak najdłuższa seria zwycięstw łodzian na zapleczu ekstraklasy. Innymi słowy – to, co najlepsze dopiero przed zespołem trenera Wojciecha Stawowego.

Okazuje się bowiem, że obecny bilans podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego jest na razie drugim wynikiem w historii klubu. Najwięcej, bo aż dziewięć zwycięstw z rzędu ełkaesiacy odnieśli na zapleczu ekstraklasy w 2010 roku (zdobyli w tych meczach w sumie 20 goli).

Do pobicia rekordu drużyny trenera Andrzeja Pyrdoła jeszcze więc trochę obecnemu zespołowi brakuje. W niedzielę ełkaesiacy wyrównali natomiast drugi wynik w historii klubu, ustanowiony w dawnej drugiej lidze na finiszu rozgrywek w 1953 roku przez zespół trenera Władysława Króla. Stanisław Baran i spółka też wygrali wówczas siedem meczów z rzędu. Zdobyli w nich wówczas aż 26 goli.

Pobić lub chociażby wyrównać rekord z 2010 roku będzie łodzianom niezmiernie ciężko, dlatego mocno trzymamy kciuki za zespół trenera Wojciecha Stawowego.

Najdłuższe serie zwycięstw ŁKS na zapleczu ekstraklasy:

I liga – 9 wygranych meczów / Bramki 20:7 (2010)

• ŁKS – MKS Kluczbork 2:1
  • GKS Gorzów Wielkopolski – ŁKS 0:1
  • ŁKS – Ruch Radzionków 4:2
  • Kolejarz Stróże – ŁKS 0:1
  • ŁKS – Górnik Polkowice 1:0
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza – ŁKS 2:3
  • ŁKS – Odra Wodzisław Śląski 2:0
  • GKS Katowice – ŁKS 1:3
  • ŁKS – Sandecja Nowy Sącz 3:1

II liga – 7 wygranych meczów / Bramki 26:4 (1953)

• ŁKS – Kolejarz Leszno 5:0
  • Zawisza Bydgoszcz – ŁKS 0:1
  • Spójna Warszawa – ŁKS 1:5
  • ŁKS – Polonia Bydgoszcz 2:0
  • Górnik Wałbrzych – ŁKS 0:3
  • Szombierki Bytom – ŁKS 3:6
  • ŁKS – Tarnovia Tarnów 4:0

Fortuna 1 Liga – 7 wygranych meczów / Bramki 20:4 (2020)

• Odra Opole – ŁKS 0:4
  • ŁKS – Stomil Olsztyn 3:0
  • Widzew Łódź – ŁKS 0:2
  • Zagłębie Sosnowiec – ŁKS 1:2
  • ŁKS – Sandecja Nowy Sącz 4:1
  • GKS Bełchatów – ŁKS 1:3
  • ŁKS – Resovia 2:1

Dodajmy, że ełkaesiacy śrubują rekord wygranych z rzędu meczu na początku sezonu. Nigdy dotąd w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych nie zaczęliśmy nowych rozgrywek od tak imponującej serii.

Autor: Remek Piotrowski