Gra Akademia ŁKS (26-27 września)

Gra Akademia ŁKS (26-27 września)

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

AKS SMS Łódź, Start, GKS Bełchatów, Ner Poddębice czy Widzew to tylko kilka zespołów, z którymi w najbliższy weekend zmierzą się piłkarze Akademii ŁKS.

Kolejny weekend z Akademią ŁKS rozpoczną w piątek o godz. 16 spotkaniem z Borutą III Zgierz piłkarze z drużyny U-12 trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Michała Zientarskiego i Bartosza Krymarysa.

W sobotę jako pierwsze na boisku zameldują się drużyny U-10 i U-11. Na godz. 9 zaplanowano pierwszy gwizdek meczów podopiecznych trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka z KAS Konstantynów (ŁKS II U-10) oraz trenerów Jakuba Drzewieckiego i Marcina Krasnopolskiego (ŁKS U-11) z Orłem Łódź. Cztery godziny później na murawę wybiegną chłopcy z zespołu ŁKS U-9 (trenerów Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego) oraz Akademii Piłkarskiej Będków.

Tego samego dnia drugi zespół ŁKS U-10 zmierzy się na wyjeździe z AKS-em SMS Łódź (z tym samym rywalem u siebie zagra też młodszy rocznik), z kolei piłkarze ŁKS U-12 trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Michała Zientarskiego i Bartosza Krymarysa swój wyjazdowy mecz z SAP II Andrespolią rozegrają dopiero w niedzielę (godz. 15.30).

Rywalem AKS-u SMS Łódź w sobotę (godz. 11) będzie także ŁKS U-13 (zespół trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego), który w planie tego samego dnia ma również starcie z KS BAF Łódź (godz. 15). Z GKS-em Bełchatów zmierzą się w sobotę podopieczni trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi z drużyny U-14 oraz U-15 (godz. 13 i 11).

W sobotę w akcji zobaczymy również dwie drużyny naszych rezerw, czyli liderów odpowiednio: czwartej ligi i łódzkiej klasy A. Czwartoligowcy, którzy w środę zapewnili sobie awans do czwartej rundy okręgowego Pucharu Polski zagrają przy Minerskiej z Nerem Poddębice (początek o godz. 11), natomiast ich koledzy z ŁKS III Łódź o godz. 15 rozpoczną derbowe spotkanie ze Startem Łódź.

Na koniec weekendu o kolejne zwycięstwa powalczą juniorzy ŁKS-u. Zespół U-16 trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego, który tydzień temu pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów, tym razem na własnym boisku przy ul. Minerskiej podejmie w niedzielę Pogoń Zduńska Wola (godz. 13). O godz. 10 na boisku nr 2 drużyna ŁKS U-17 rozpocznie natomiast prestiżowy pojedynek z Widzewem.

Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Raport z weekendowych meczów Akademii ŁKS opublikujemy tradycyjnie w najbliższy poniedziałek.

Zebrał: Remek Piotrowski