Naturalnie, że na naturalnym. ŁKS wkrótce w Woli Chorzelowskiej

23.07.2020

Naturalnie, że na naturalnym. ŁKS wkrótce w Woli Chorzelowskiej
fot. Hotel Rado Resort Boisko z naturalną nawierzchnią

Wokół natura. Boisko z naturalną nawierzchnią. Naturalne przysmaki na talerzu i profesjonalne zaplecze do odnowy biologicznej. Sprawdziliśmy w jakich warunkach w Woli Chorzelowskiej nasi piłkarze będą szlifować formę przed pierwszoligowym sezonem.

W poniedziałek piłkarze ŁKS-u rozpoczną przygotowania do nowych rozgrywek, a już tydzień później (3 sierpnia) zameldują się w Hotelu Rado Resort w Woli Chorzelowskiej.

– Piłkarze będą trenować w otoczeniu naszych pięknych lasów. Cisza, spokój, miejsce jest odosobnione, więc po treningach można wypocząć i zregenerować siły – mówi Katarzyna Haberka, która zajmuje się organizacją zgrupowań piłkarskich w Hotelu Rado Resort.

Oddalona od miejskiego zgiełku, otoczona przyrodą i położona na skraju Puszczy Sandomierskiej Wola Chorzelowska leży dziesięć kilometrów od Mielca. Znajdujący się tam kompleks hotelowo-rekreacyjny Rado Resort składa się m.in. z czterogwiazdkowego hotelu, sali konferencyjnej, profesjonalnego gabinetu do wykonywania masażu i co interesuje piłkarzy najbardziej – oświetlonego pełnowymiarowego boiska naturalnego ze świetnie zaopatrzonym zapleczem socjalnym.

– Za punkt honoru poczytujemy sobie idealne przygotowanie naszego boiska naturalnego, na którym trenować będą piłkarze ŁKS. Tu wszystko musi być perfekt, co potwierdzają drużyny, które już na nim trenowały i rozgrywały mecze. Za rekomendację niech wystarczy to, że często do nas wracają – zapewnia Katarzyna Haberka.

Do dyspozycji ełkaesiaków będzie również zaplecze SPA & WELLNESS, więc po ciężkich zajęciach nasi piłkarze z pewnością skorzystają ze strefy termalnej, a w jej ramach z suchej i parowej sauny, dwóch rodzajów jacuzzi i basenu rekreacyjnego. Obok doskonale przygotowanego boiska z naturalną nawierzchnią także odnowa biologiczna jest zatem atutem ośrodka, a nie inaczej jest z kuchnią.

Piłkarze, trenerzy i pozostali członkowie drużyny nie będą mieli powodów do narzekań także w tym względzie. W hotelowej restauracji Lubaszka pracują cenieni na Podkarpaciu kucharze, a co nie mniej ważne – specjalizują się w menu dedykowanym piłkarzom. W kuchni królują sezonowe dania z najświeższych, zdrowych, ekologicznych produktów. Będzie zatem smacznie, będzie zdrowo, a przy okazji i regionalnie.

– Mamy duże doświadczenie jeśli chodzi o grupy sportowe. Piłkarze stosują specjalne diety bogate m.in. w dające energię węglowodany, więc nasi kucharze wszystkie te wytyczne biorą pod uwagę, co więcej zawsze wcześniej ustalamy z klubami szczegóły takiego menu – wyjaśnia przedstawicielka Hotelu Rado Resort.

fot. Hotel Rado Resort / Pełnowymiarowe oświetlone boisko z naturalną nawierzchnią, na którym będą trenować ełkaesiacy

Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego nie są pierwszym zespołem piłkarskim, który odwiedzi Wolę Chorzelowską. W tym samym ośrodku trenowali m.in.: czeska Sigma Ołomuniec (uczestnik Ligi Europy w sezonie 2018/19), Lech Poznań, Cracovia, Raków Częstochowa, Korona Kielce, Stal Mielec, pierwsza reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet, AMP Futbol oraz wiele młodzieżowych drużyn polskich i zagranicznych, w tym także juniorskie reprezentacje Polski.

Ełkaesiacy pojawią się w Woli Chorzelowskiej 3 sierpnia. Do Łodzi wrócą 8 sierpnia. Hotel Rado Resort wprowadził szereg rozwiązań, których celem jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo gości w okresie pandemii.

Dodajmy na koniec, że pierwotnie ełkaesiacy mieli trenować w Grodzisku Wielkopolskim. Zmiana ośrodka wniknęła m.in. z tego, że Warta Poznań wydzierżawiła dla swojej drużyny cały obiekt, a i została podyktowana wymogami bezpieczeństwa, w tych okolicznościach utrudniającymi rozgrywanie meczów kontrolnych.