Bartłomiej Kalinkowski zawodnikiem Górnika Łęczna

Bartłomiej Kalinkowski zawodnikiem Górnika Łęczna

fot. Artur Kraszewski

Bartłomiej Kalinkowski po półtora roku w Łódzkim Klubie Sportowym przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Górnika Łęczna. Nowy klub 25-letniego pomocnika po rundzie jesiennej jest wiceliderem drugiej ligi.

Pochodzący z Warszawy zawodnik trafił do ekipy „Rycerzy Wiosny” przed rozpoczęciem sezonu 2018/19. Od tamtej pory w pierwszej drużynie ŁKS-u „Kali” zdążył rozegrać 40 spotkań (13 w PKO Ekstraklasie, 24 w pierwszej lidze i trzy w Pucharze Polski) i zdobyć jedną bramkę (w wygranym 3:0 meczu u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała).

Przed przeprowadzką do Łodzi mierzący 184 cm wzrostu zawodnik występował między innymi w: Broni Radom, Legii Warszawa, Wigrach Suwałki i GKS-ie Katowice. Teraz celem Bartka będzie pomoc klubowi z Łęcznej w jak najszybszym powrocie na zaplecze ekstraklasy – na półmetku rozgrywek Górnik znajduje się na miejscu premiowanym bezpośrednim awansem do pierwszej ligi.

Bartek – życzymy powodzenia!