Drużyna

Ciekawe, że… Przed Sandecją

25.09.2021

25.09.2021

W każdym z pięciu dotąd rozegranych w Łodzi meczów z Sandecją piłkarze ŁKS-u zawsze trafiali do bramki rywala. Na kolejne gole liczymy w niedzielę.

• W każdym domowym meczu z Sandecją ełkaesiacy zawsze co najmniej raz trafiali do siatki. ŁKS średnio zdobywa z tym rywalem na własnym boisku 2,6 gola na mecz.
  • W Łodzi piłkarze ŁKS-u najczęściej trafiali do bramki Sandecji w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Pomiędzy 30. a 45. minutą zdobyli dotąd cztery gole. W sumie w al. Unii 2 ełkaesiacy strzelili Sandecji 13 goli.
  • Pierwsze zwycięstwo nad Sandecją ełkaesiacy odnieśli jedenaście lat temu, gdy w Łodzi po bramkach Rafała Kujawy, Krzysztofa Mączyńskiego i Mariusza Mowlika pokonali rywala 3:1.
  • W trzech z pięciu domowych meczów z Sandecją ełkaesiacy zdobyli trzy lub więcej goli.
  • Ostatni mecz ŁKS-u z Sandecją w Łodzi zakończył się wygraną łodzian 4:1. Trzy gole w tamtym spotkaniu zdobył Łukasz Sekulski, a jedno trafienie zaliczył Maksymilian Rozwandowicz.
  • W przeszłości barwy ŁKS-u i Sandecji reprezentowali m.in. Filip Burkhardt, Grzegorz Kmiecik, Mariusz Mężyk i Piotr Świerczewski. Byłymi zawodnikami Sandecji są Marek Kozioł, Bartosz Szeliga i Jan Kuźma.
  • W niedzielę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Sandecją po raz jedenasty. Wszystkie spotkania z tą drużyną łodzianie rozegrali na zapleczu ekstraklasy.