Zapowiedź meczu ŁKS II Łódź – Ursus Warszawa

06.08.2021

Zapowiedź meczu ŁKS II Łódź – Ursus Warszawa

W sobotę meczem z Ursusem Warszawa piłkarze rezerw ŁKS-u zainaugurują rozgrywki trzeciej ligi w sezonie 2021/22. Ełkaesiacy po dwóch latach gry na czwartoligowych boiskach uzyskali promocję do ligi makroregionalnej.

Pięć la temu pierwsza drużyna ŁKS-u wróciła na poziom centralny. Dziś cieszymy się, że do trzeciej ligi zdołały awansować rezerwy biało-czerwono-białych. Pierwszy mecz drużyna trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka rozegra na tym poziomie rozgrywkowym już w sobotę z Ursusem Warszawa.

Łodzianie do inauguracji ligi przygotowywali się na własnych obiektach, gdzie rozegrali cztery sparingi. Bilans gier kontrolnych jest dla ełkaesiaków korzystny, bo rezerwy wygrały 3:1 z Wartą Sieradz i 2:1 z Polonią Piotrków Trybunalski, zremisowały też 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz oraz musiały uznać wyższość Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Przed sezonem do drużyny dołączyło pięciu nowych zawodników. Do macierzystego klubu wrócili po kilku latach Łukasz Dynel i Damian Nowacki, którzy do szatni wprowadzą z pewnością dużo niezbędnego doświadczenia. Pozostała trójka to zdolni zawodnicy urodzeni w 2004 roku – obrońca Szymon Matuszko (GKS Tychy) i pomocnicy Mateusz Jastrzembski (Rozwój Katowice) oraz Mateusz Kowalczyk (Ząbkovia Ząbki).

W pierwszej kolejce rywalem ełkaesiaków będzie Ursus Warszawa, z którym kilkukrotnie zmierzył się w przeszłości pierwszy zespół łodzian. Stołeczna drużyna w trzeciej lidze występuje nieprzerwanie od 11 lat. W ostatnich sezonach „pomarańczowi” balansowali tuż nad strefą spadkową.

Pierwszy mecz ligowy ŁKS II w sezonie 2021/22 rozpocznie się w sobotę o godz. 18. Koszt biletu wstępu 10 zł. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w komunikacie organizacyjnym TUTAJ.

Autor: Mateusz Żegota