W niedzielę ŁKS – Odra Opole

W niedzielę ŁKS – Odra Opole

Do meczu z Odrą Opole pozostały cztery dni. Przed ostatnim domowym spotkaniem ełkaesiaków w tym sezonie sprawdziliśmy, co słychać w obu drużynach.

Przed piłkarzami ŁKS-u dwa ostatnie mecze zasadniczej części rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W najbliższą niedzielę łodzianie zmierzą się na stadionie Króla z Odrą Opole (spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności), z kolei w kolejną niedzielę (22 maja) o ligowe punkty będziemy rywalizować z GKS-em w Katowicach. Sztab trenerski ma obecnie do dyspozycji wszystkich zawodników, w tym także tych, których zabrakło w ubiegły weekend w kadrze meczowej na wygrane 2:0 spotkanie z Górnikiem Polkowice.

Marcin Pogorzała (trener ŁKS-u po ostatnim meczu): Ciężko było przełknąć porażki w meczach tak ważnych dla historii tego klubu, więc mam nadzieję, chociaż nie popadamy w huraoptymizm, że w trakcie najbliższego mikrocyklu treningowego pojawi się nieco więcej uśmiechu.

W spotkaniu z Odrą żaden z naszych zawodników nie musi pauzować ze względu na kartki, natomiast pilnować powinno się dziesięciu piłkarzy – Pirulo, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Maciej Wolski, Piotr Janczukowicz, Mateusz Bąkowicz, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Stipe Jurić i Samuel Corral (ewentualna kartka oznacza pauzę w meczu z GKS-em Katowice).

W Opolu również trwa mobilizacja. Piłkarze Odry przystąpią do niedzielnej rywalizacji w świetnych nastrojach. Nie może być inaczej skoro podopieczni trenera Piotra Plewni wygrali w ubiegłej kolejce 3:1 z Koroną Kielce. W Łodzi piątej obecnie drużynie Fortuna 1 Ligi nie pomoże Mateusz Spychała (w tym sezonie 24 mecze i 1 gol). 24-letni zawodnik Odry doznał kontuzji (złamanie kości strzałkowej) właśnie w trakcie piątkowego meczu z Koroną Kielce, opuścił boisko jeszcze przed przerwą i czeka go dwumiesięczna przerwa w grze.

Czy wiesz, że… Odra Opole jest drugim (po Zagłębiu Sosnowiec) klubem spośród obecnych pierwszoligowców, z którym ełkaesiacy odnieśli najwięcej zwycięstw w lidze.

Dodajmy na koniec, że przygotowania do meczu z Odrą łodzianie rozpoczęli w poniedziałek. Nasi piłkarze mają w planach w tym tygodniu w sumie pięć jednostek treningowych. Spotkanie z Odrą Opole rozpocznie się w niedzielę o godz. 18 na boisku stadionu Króla, lecz niestety zostanie rozegrane bez udziału publiczności.