Akademia

Wygrana na dzień dobry. ŁKS II – Sokół 2:1

12.03.2022

12.03.2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u wznowili w sobotę wiosenną część rozgrywek trzeciej ligi. W pierwszym w 2022 roku ligowym meczu ełkaesiacy wygrali 2:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. W trakcie drugiej połowy po blisko dziewięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisku pojawił się Kamil Dankowski.

Siedemnasty w tabeli trzeciej ligi Sokół Aleksandrów Łódzki tracił przed tą kolejką sześć punktów do łodzian i przewagi tej nie zdołał w sobotę nie tylko zniwelować, ale traci obecnie więcej, chociaż długo wydawało się, że drużyny podzielą się punktami. W pierwszej połowie w poczynaniach obu zespołów dostrzec można było przede wszystkim dużo sportowej zawziętości, ale oglądaliśmy też dwa gole. Wynik otworzyli goście.

W 27. minucie Mateusz Lis wykorzystał dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem z woleja pokonał Michała Kołbę (0:1). Szczęście w nieszczęściu, ełkaesiacy odpowiedzieli błyskawicznie. ŁKS przeprowadził akcję lewą stroną boiska, wskutek której na bramkę Sokoła uderzył Maciej Radaszkiewicz. Bramkarz przyjezdnych poradził sobie z tym strzałem, ale wobec dobitki Artura Sójki okazał się bezradny (1:1).

Druga połowa sobotnich zawodów rozegranych na boisku ośrodka Akademii ŁKS upłynęła pod znakiem przewagi podopiecznych trenera Marcina Matysiaka, lecz żadnej z kilku akcji łodzianie długo nie zdołali zwieńczyć na tyle precyzyjnym strzałem, żeby piłka wpadła do siatki drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego. Wreszcie, w piątej minucie doliczonego czasu gry, zza pola karnego huknął Jędrzej Zając (2:1). Futbolówka trafiła w okienko bramki Sokoła, dzięki czemu ŁKS II Łódź zgarnął premierowy w 2022 roku komplet punktów.

Dodajmy, że kwadrans przed końcem spotkania po blisko dziewięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisku pojawił się Kamil Dankowski. W następnej kolejce rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na wyjeździe z KS-em Kutno.

21. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (1:1)

• Bramki: 0:1 Mateusz Lis (27), 1:1 Artur Sójka (29), 2:1 Jędrzej Zając (90+5)
  • Sędziował: Bartosz Banasiak

Składy

• ŁKS II: Michał Kołba – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz (85, Jakub Piotrowski), Artur Sójka, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek, Piotr Gryszkiewicz (75, Kamil Dankowski) – Maciej Radaszkiewicz (68, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.
  • Sokół: Jakub Kowalski – Damian Pawlak (75, Piotr Tazbir), Krzysztof Wojciechowski, Michał Góral, Jakub Król, Jakub Bartosiński, Bartłomiej Maćczak, Igor Kania, Sebastian Kobiera, Artur Golański (89, Maksym Dubenkov), Mateusz Lis. Trener: Radosław Koźlik.