Akademia

Gol za golem w sparingu rezerw. ŁKS II – Sokół Kleczew 5:4

26.02.2022

26.02.2022

W przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej rezerwy ŁKS-u wygrały w sobotę 5:4 z Sokołem Kleczew.

Kolejnym sparingpartnerem drużyny podopiecznych trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka była trzecia drużyna grupy II trzeciej ligi, która wraz z ełkaesiakami stworzyła w sobotnie popołudnie bardzo ciekawe widowisko. Na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS obejrzeliśmy aż dziewięć goli, wiele ciekawych sytuacji podbramkowych i szybkich akcji.

Do przerwy lepsi o jedną bramkę byli nasi rywale. W drugiej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie – łodzianie doprowadzili do wyrównania, Sokół znów objął prowadzenie, potem ełkaesiacy zdobyli dwa gole, ale kiedy kwadrans przed końcem przyjezdni doprowadzili do remisu 4:4 wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Stało się inaczej, bo dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył Błażej Radwanek.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że ełkaesiacy zdobyli dwa gole po rzutach karnych (w drugim przypadku Błażej Radwanek popisał się skuteczną dobitką), Łukasz Dynel trafił do siatki po indywidualnej akcji Jakuba Romanowicza, po podobnej na listę strzelców wpisał się Michał Karlikowski, z kolei wspomniany zwycięski gol padł w 88. minucie po strzale głową Błażeja Radwanka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Wkrótce drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w ramach przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi rozegra ostatni mecz sparingowy. Ełkaesiacy w próbie generalnej przez rozpoczęciem ligowych zmagań zmierzą się z RKS-em Radomsko.

Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Sokół Kleczew 5:4 (1:2)

• Bramki: 0:1 Mateusz Molewski (37), 0:2 Adrian Kaliszan (45), 1:2 Łukasz Dynel (55), 2:2 Jakub Romanowicz (57-karny), 2:3 Krzysztof Kołodziej (65), 3:3 Błażej Radwanek (68), 4:3 Michał Karlikowski (70), 4:4 Tomasz Kowalczyk (75 – karny), 5:4 Błażej Radwanek (88)
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Jędrzej Zając (75, Michał Koszur), Aleksander Ślęzak (32, Igor Lambrecht), Szymon Matuszko (46, Adrian Czypicki), Jowin Radziński (46, Michał Karlikowski) – Dariusz Gmosiński (70, Lamine Coulibaly), Artur Sójka (65, Mikołaj Lipień), Wiktor Kościuk, Jakub Romanowicz (70, Adam Król), Mateusz Jastrzembski (46, Blażej Radwanek) – Jakub Piotrowski (46, Łukasz Dynel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.