Akademia

Jak w szwajcarskim zegarku. ŁKS II – Pogoń Zduńska Wola 6:0

29.01.2022

29.01.2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u rozegrali w sobotę trzeci zimowy sparing. Nasi trzecioligowcy pokonali 6:0 Pogoń Zduńska Wola i co ciekawe bramki zdobywali z regularnością szwajcarskiego zegarka – niemal co dwie minuty.

Dwa pierwsze gole podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka zdobyli pod koniec pierwszego kwadransa, w dodatku w odstępie kilkudziesięciu zaledwie sekund. Najpierw do siatki trafił Błażej Radwanek (to już druga sparingowa bramka nowego zawodnika rezerw), a chwilę po tym prowadzenie podwyższył Łukasz Dynel (trafił też w sparingu z Polonią Piotrków Trybunalski).

Co ciekawe, sytuacja powtórzyła się dwukrotnie w drugiej części sobotniego sparingu – najpierw, kiedy w 62. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Romanowicz (też drugie trafienie w przerwie zimowej), a już dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Jakub Piotrowski i jeszcze raz, gdy piątego gola zdobył Lamine Coulibaly i zaraz po tym (znów dwie minut później) wynik ustalił Jakub Piotrowski. Pogoń Zduńska Wola (po rundzie jesiennej 13. miejsce w tabeli czwartej ligi) nie zdołała odpowiedzieć bramką, więc łodzianie zakończyli grę kontrolną z czystym kontem i sześcioma zdobytymi golami.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w ramach przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi rozegra jeszcze pięć meczów sparingowych. Ełkaesiacy zmierzą się z rezerwami Rakowa Częstochowa, Wartą Sieradz, Pogonią Nowe Skalmierzyce, Sokołem Kleczew i RKS-em Radomsko.

Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Pogoń Zduńska Wola 6:0 (2:0)

• Bramki: 1:0 Błażej Radwanek (14), 2:0 Łukasz Dynel (15), 3:0 Jakub Romanowicz (62), 4:0 Jakub Piotrowski (64), 5:0 Lamine Coulibaly (75), 6:0 Jakub Piotrowski (77)
  • Skład ŁKS II (I połowa): Tomasz Kucharski – Jowin Radziński, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Michał Karlikowski, Artur Sójka, Błażej Radwanek, Mikołaj Lipień, Adam Król, Dariusz Gmosiński, Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Skład ŁKS II (II połowa): Tomasz Kucharski (60, Michał Kołba) – Jędrzej Zając, Igor Lambrecht, Szymon Matuszko, Lamine Coulibaly, Adrian Czypicki, Jakub Romanowicz, Andrzej Kominiarczyk, Piotr Gryszkiewicz, Mateusz Jastrzembski, Jakub Piotrowski.