Derby Łodzi w wojewódzkim Pucharze Polski

06.01.2022

Derby Łodzi w wojewódzkim Pucharze Polski

Rezerwy ŁKS-u poznały rywala w 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Na początku kwietnia ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną Widzewa Łódź.

W środę w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Trzecioligowy ŁKS II Łódź trafił na rezerwy Widzewa (obecnie 5. miejsce w tabeli IV ligi), które w bieżącej edycji tych rozgrywek wyeliminowały KS II Kutno (8:0), Orła Parzęczew (4:0), Stal Głowno (3:0) i Borutę Zgierz (2:1).

Przypomnijmy, że podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w drodze do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pokonały jesienią Termy Uniejów (3:0 po walkowerze), KS Kutno (0:0, wygrana po rzutach karnych), młodszych kolegów z ŁKS III Łódź (7:0) oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki (1:0).

Mecz rezerw ŁKS-u z drugą drużyną Widzewa zaplanowano na 6 kwietnia 2022 roku. Gospodarzem rywalizacji będzie nasz lokalny rywal.

Wszystkie pary 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski (grupa: Łódzki ZPN):

• Widzew II Łódź – ŁKS II Łódź
  • RKS Radomsko – Warta Sieradz