Piotr Stokowiec przed Lechem

Piotr Stokowiec przed Lechem

– Potrzebujemy konkretów i działań. Mówiąc w przenośni, potrzebujemy „pieprzu i soli”. Bo to jest podstawa do tego, żeby myśleć o dobrym wyniku – powiedział trener Piotr Stokowiec przed sobotnim meczem ŁKS-u z Lechem Poznań. Poniżej zapis całej konferencji prasowej.

Piotr Stokowiec (trener ŁKS-u): Nie będę po kilku dniach odnosił się do jakości piłkarskiej drużyny czy potencjału. Zamiast gadania, należy wziąć się za czyny. Najważniejsza jest praca. A ocenę zostawiam kibicom, bo to jest fajne zadanie dla nich i przy okazji sprawia, że piłka nożna jest tak ciekawa. […] Potrzebujemy konkretów i działań. Mówiąc w przenośni, potrzebujemy „pieprzu i soli”. Bo to jest podstawa do tego, żeby myśleć o dobrym wyniku. To właśnie przenosi się potem na wygrane pojedynki, zamykanie przestrzeni rywalowi i inne ważne elementy. […] Musimy być bardziej agresywni i bardziej zdecydowani. To chciałbym zobaczyć od początku meczu u zawodników. I na pewno piłkarze muszą odzyskać wiarę w swoje umiejętności. A żeby ją odzyskać, należy zacząć od prostych rzeczy. I na tym się skupiliśmy w trakcie tego mikrocyklu. […] Przed nami trudne wyzwanie, ale na pewno nie jest niewykonalne.