Drużyna

Damian Kos sędzią meczu z Lechem

19.10.2023

19.10.2023

Damian Kos sędzią meczu z Lechem

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Rozjemcą sobotniego spotkania ŁKS-u z Lechem w Poznaniu, zaplanowanego w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy, będzie Damian Kos.

Pochodzący z Wejherowa arbiter w bieżącym sezonie prowadził sześć meczów (w tym cztery w PKO BP Ekstraklasy), w których pokazał dotąd 33 żółte i 1 czerwoną kartkę oraz dwukrotnie podyktował rzut karny.

Damian Kos sędziował m.in. wygrane przez nas 1:0 starcia z Sandecją Nowy Sącz i 2:1 z Podbeskidziem Bielsko Biała (w poprzednim sezonie), wcześniej zremisowany przez łodzian 2:2 domowy mecz z GKS-em Jastrzębie, a kilka lat temu był rozjemcą zakończonego remisem 1:1 spotkania ŁKS-u z GKS-em Bełchatów (2. Liga).

W sobotni wieczór asystentami Damiana Kosa będą Marek Arys i Dariusz Bohonos, a sędzią technicznym – Dominik Sulikowski. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek. Zawody rozpoczną się o godz. 20.