Nowy sztab trenerski ŁKS już w komplecie

Nowy sztab trenerski ŁKS już w komplecie

W nowym sztabie szkoleniowym ŁKS-u kierowanym przez trenera Piotra Stokowca znaleźli się m.in. Łukasz Smolarow i Marcin Matysiak w roli asystentów, a także Mariusz Szymkiewicz, trener przygotowania fizycznego.

Trener Łukasz Smolarow, który w sztabie trenerskim ŁKS-u objął funkcję asystenta trenera Piotra Stokowca, posiada licencję UEFA Pro, uprawniającą go chociażby do prowadzenia drużyn występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Panowie współpracowali ze sobą z powodzeniem w przeszłości w Lechii Gdańsk, gdzie ostatnio Łukasz Smolarow pracował też w roli dyrektora sportowego.

Marcina Matysiaka nie trzeba chyba nikomu w ŁKS-ie przedstawiać, bo szkoleniowiec ten związany jest z naszym klubem oraz Akademią ŁKS od wielu lat. To pod jego wodzą rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego awansowały najpierw do trzeciej, a ostatnio do drugiej ligi, gdzie także w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze.

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył też trener przygotowania motorycznego Mariusz Szymkiewicz, który wcześniej pracował w Górniku Zabrze, Piaście Gliwice, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, a także Zagłębiu Lubin (w tych dwóch ostatnich współpracował z trenerem Piotrem Stokowcem).

Sztab szkoleniowy ŁKS-u pod kierownictwem trenera Piotra Stokowca tworzyć będą: Łukasz Smolarow i Marcin Matysiak (asystenci), Mariusz Szymkiewicz, Paweł Drechsler, Zbigniew Dąbek (trenerzy przygotowania motorycznego), Michał Zapart (trener bramkarzy), Rafał Majewski (analityk), Mateusz Traczyński (fizjoterapeuta), Jakub Niedomagała (fizjoterapeuta), Krzysztof Mizera (dietetyk) oraz Jacek Żałoba (kierownik drużyny).