Drużyna Akademia

Jan Łabędzki z powołaniem do kadry U-18

Jan Łabędzki z powołaniem do kadry U-18

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Wychowanek ŁKS-u Jan Łabędzki pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18, która w październiku rozegra trzy mecze towarzyskie z rówieśnikami ze Szwecji, Słowacji i Czech.

Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski U-18 Marcina Włodarskiego znalazło się aż 37 zawodników, w tym pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Jan Łabędzki. Biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją (12 października w Opolu, początek meczu o godz. 18), Słowacją (13 października w Rzeszowie, godz. 15.45) oraz Czechami (17 października w Brzegu, godz. 15), natomiast ełkaesiak powinien znaleźć się w kadrze meczowej wyłącznie na pierwsze z wymienionych spotkań.

Jan Łabędzki to wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata. W tym sezonie rozegrał siedem meczów w 2. Lidze (1 gol), poza tym w ubiegły wtorek zadebiutował w pierwszej drużynie w wygranym 3:2 starciu z KKS-em 1925 Kalisz w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Wszystkie wspomniane spotkania rozpoczął w wyjściowym składzie.