Aktualności

Fortuna Puchar Polski: KKS – ŁKS 2:3

18
26 / 09 / 2023
26.09.2023 KALISZ STADION MIEJSKI UL. LODZKA PILKA NOZNA ( FOOTBALL ) , 1. RUNDA FORTUNA PUCHAR POLSKI EDYCJA 2023/2024 MECZ ( GAME ) KKS KALISZ – LKS LODZ NZ RADOSC BRAMKA GOL (L) ANTON FASE, (R) PIOTR JANCZUKOWICZ FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT
fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

ŁKS awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski! W pierwszej rundzie tych rozgrywek ełkaesiacy pokonali we wtorek na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 3:2 po golach Antona Fase, Piotra Janczukowicza i Stipe Juricia.

Gospodarze wtorkowego spotkania byli największą sensacją poprzedniej edycji rozgrywek Fortuna Pucharu Polski (dotarli aż do półfinału, eliminując po drodze m.in. Widzew i Śląsk Wrocław) i mieli ochotę sprawić niespodziankę także w starciu z Łódzkim Klubem Sportowym. Prawdę powiedziawszy, przez dwa pierwsze kwadranse wydawało się, że znów może się im udać, bo to oni częściej zapędzali się w okolice bramki rywala i oni też otworzyli wynik zawodów.

W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła na piąty metr do Mateusza Żebrowskiego, który dołożył nogę i nie dał szans Dawidowi Arndtowi na skuteczną interwencję. W Kaliszu zapachniało niespodzianką, tym bardziej że także w kolejnych minutach częściej graliśmy na naszej połowie i dopiero pod koniec drugiego kwadransa przejawiający dużą ochotę do gry Piotr Janczukowicz zdecydował się na solowy rajd, minął dwóch rywali, a potem sprawdził czujność golkipera miejscowych uderzeniem z ostrego kąta.

To był niejako punkt przełomowy pierwszej odsłony spotkania, bo od tego momentu inicjatywę przejął ŁKS. Najczęściej próbowali Anton Fase oraz Piotr Janczukowicz i to właśnie ten duet wpisał się na listę strzelców w końcówce tej części gry. Do wyrównania doprowadził w 39. minucie Holender, wykorzystując fatalny błąd bramkarza w przyjęciu futbolówki (po tym wystarczyło dopełnić formalności), z kolei tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ten sam zawodnik zagrał z okolicy narożnika boiska na trzynasty metr, skąd Piotr Janczukowicz soczystym uderzeniem z woleja, niemal w okienko bramki, zapewnił łodzianom prowadzenie (i zapewne nieco spokojniejszą przerwę).

Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku nadal nadawali ełkaesiacy, w czym tym razem największa zasługa Daniego Ramireza i jego współpracy z Antonem Fase. Hiszpan napędzał akcje przyjezdnych, a Holender próbował je puentować, jak chociażby dwukrotnie tuż po 55. minucie, gdy najpierw (warto odnotować tu dobry przechwyt Adriena Louveau) ten drugi trafił w bramkarza, a sto dwadzieścia sekund później piłka po jego strzale zdołała ominąć golkipera, lecz drugoligowca uratował w ostatniej chwili jeden z defensorów.

Po godzinie gry trener Kazimierz Moskal pozwolił odpocząć m.in. dwóm wyżej wymienionym zawodnikom, wprowadzając na plac gry Macieja Śliwę, Engjëlla Hotiego i Stipe Juricia. I właśnie dwóch ostatnich wypracowało trzeciego gola dla ŁKS-u, który ucieszył nas w 65. minucie spotkania. W tym przypadku Hoti popisał się świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, z kolei Jurić pierwszorzędnym uderzeniem głową. W końcówce spotkania gospodarze odpowiedzieli jeszcze bramką kontaktową autorstwa Nestora Gordillo, po czym trafili jeszcze w poprzeczkę, lecz na więcej łodzianie już nie pozwolili.

Dodajmy, że we wtorkowym meczu w Kaliszu debiut w pierwszej drużynie (w oficjalnym meczu) zaliczyli Jan Łabędzki, Ricardo Goncalves i Levent Gulen, z kolei Anton Fase zdobył premierowego gola w barwach naszej drużyny, co też warto odnotować.

ŁKS wygrał 3:2 z KKS-em 1925 Kalisz i awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Przypominamy, że już w sobotę ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla z Cracovią. Sprzedaż biletów online już trwa, a od środy ruszy także w kasach.


I runda Fortuna Pucharu Polski / KKS 1925 Kalisz – ŁKS Łódź 2:3 (1:2)

  • Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski (11), 1:1 Anton Fase (39), 1:2 Piotr Janczukowicz (45), 1:3 Stipe Jurić (65), 2:3 Nestor Gordillo (82)
  • Żółte kartki: Białczyk, Żebrowski, Smoliński, Szewczyk (KKS), Marciniak, Arndt, Hoti (ŁKS)
  • Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Składy:

  • KKS: Marcin Furtak – Maciej Białczyk (46, Jakub Głaz), Bartosz Kieliba, Bartosz Gęsior, Wiktor Smoliński (71, Kamil Koczy), Mateusz Żebrowski (46, Filip Szewczyk), Mateusz Wysokiński (68, Oskar Kalenik), Adrian Cierpka, Nestor Gordillo, Bartłomiej Putno, Hubert Sobol (66, Kentaro Arai). Trener: Paweł Ozga.
  • ŁKS: Dawid Arndt – Levent Gulen, Adrien Louveau, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas (89, Piotr Głowacki), Adrian Małachowski (64, Engjëll Hoti), Jan Łabędzki (72, Ricardo Goncalves), Mieszko Lorenc, Dani Ramirez (63, Maciej Śliwa), Anton Fase (63, Stipe Jurić), Piotr Janczukowicz. Trener: Kazimierz Moskal.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny