Trenerzy rozpoczęli projekt: Akademia #DlaPrzyszłości

19.09.2023

Sztab szkoleniowy Akademii ŁKS wcielił właśnie w życie nowy pomysł. Projekt Akademia #DlaPrzyszłości zakłada dołączanie do wybranych drużyn trzech zawodników młodszego rocznika na okres mikrocyklu treningowego.

Dzięki realizacji pomysłu polegającego na przesuwaniu zawodników do starszych drużyn młodzi piłkarze Akademii ŁKS mają okazję rywalizować ze starszymi kolegami i zaadoptować się w nieco mniej sobie znanym środowisku, co ułatwi im podobny przeskok w przyszłości. Nie bez znaczenia są też tu inne czynniki takie jak integracja zespołów Akademii ŁKS, sięgająca głębiej niż tylko jedną drużynę, czy aspekt nagradzania piłkarzy, bo takie przesunięcie samo w sobie stanowi przecież duże wyróżnienie.

– W celu rozwoju młodych zawodników i inwestowania w ich przyszłość przesuwamy trzech zawodników z każdego zespołu co miesiąc do grupy starszej na okres mikrocyklu lub niepełnego mikrocyklu treningowego, biorąc pod uwagę następujące czynniki: zaangażowanie w proces treningowy, potencjał zawodnika, systematyczność, solidność i aspekty wychowawcze. Oczywiście mogą oni rywalizować o miejsce w kadrze meczowej w drużynie z wyższej kategorii wiekowej – mówi Bartosz Krymarys, koordynator piłki jedenastoosobowej Akademii ŁKS.

Na pierwszy ogień poszło trzech piłkarzy z drużyny do lat 17, którzy w najbliższych dniach będą trenować z czwartoligową drużyną ŁKS III Łódź prowadzoną przez trenerów Mariusza Zasadę i Michała Zientarskiego. Analogiczne przejścia pojawiły na linii innych naszych zespołów: ŁKS U14 – U15, ŁKS U15 – U16 i ŁKS U16 – U17.