Akademia

Mecz beniaminków w Bytomiu | ŁKS III z Borutą

15.09.2023

15.09.2023

Mecz beniaminków w Bytomiu | ŁKS III z Borutą


Rezerwy znów w akcji! W 9. kolejce 2. Ligi ŁKS II Łódź zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bytom. Starcie beniaminków odbędzie się w niedzielę, a dzień wcześniej ŁKS III zagra u siebie z Borutą Zgierz, który podobnie jak rywal drugiego zespołu zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli.

Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i z drugiej strony – Adama Burka, w zeszłym sezonie awansowali na trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce, chociaż na starcie nowych rozgrywek lepiej wiedzie się ełkaesiakom. Nasz zespół wskoczył na ligowe podium, jako jedna z zaledwie dwóch drużyn odniósł już pięć zwycięstw, do tego może się pochwalić 14 zdobytymi golami (najlepszy wynik w lidze). Dwukrotny mistrz Polski zajmuje natomiast przedostatnie miejsce w tabeli z sześcioma oczkami na koncie.

Nie oznacza to bynajmniej, że ełkaesiaków czeka w Bytomiu spacerek. Wprost przeciwnie, zespołowi ze Śląska nigdy nie można odmówić determinacji, poza tym nie należy zapominać, że aż siedem z ośmiu dotychczas rozegranych spotkań w 2. Lidze bytomianie rozegrali w roli gości i dopiero niedawno, po pięciu latach przerwy, wrócili na swój obiekt przy ulicy Puławskiej, gdzie w niedzielę podejmą też ełkaesiaków.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi w niedzielę o godz. 15. Warto wspomnieć, że dawno temu, bo w latach 50., ŁKS (oczywiście pierwsza drużyna) rywalizował z Polonią Bytom, bardzo zasłużonym dla polskiego futbolu klubem, o mistrzowski tytuł (W 1954 roku rywalizację tę wygrała Polonia, a w 1958 roku – ŁKS).

Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

Z przedostatnią w tabeli drużyną zmierzy się też ŁKS III Łódź. W 8. kolejce IV ligi łodzianie zagrają na własnym boisku z Borutą Zgierz. Początek spotkania w sobotę o godz. 14.


Organizacyjnie przed meczem ŁKS III Łódź:

  • Mecz ŁKS III – Boruta Zgierz rozpocznie się w sobotę (16 września) o godz. 14 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.