Aktualności

2. Liga: Polonia Bytom – ŁKS II 2:1

1
17 / 09 / 2023

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

W 9. kolejce rozgrywek 2. Ligi rezerwy ŁKS-u przegrali w Bytomiu z Polonią 1:2. Honorowego gola dla ełkaesiaków zdobył Nelson Balongo.

Niedzielne spotkanie w Bytomiu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy częściej operowali piłką i częściej też od łodzian przedostawali się w okolice bramki. Swoją optyczną przewagę miejscowi udokumentowali w 23. minucie. Właśnie wtedy Filip Żagiel przedostał się lewym skrzydłem w pobliże naszej szesnastki, dośrodkował piłkę na pole karne, a tam Krzysztof Ropski ładnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka nieco lepszy okres gry zanotowali przed przerwą i zaraz po niej. W tym fragmencie spotkania łodzianie przeprowadzili kilka obiecująco zapowiadających się akcji, oddali też kilka strzałów m.in. Anton Fase, Grzegorz Glapka i Nelson Balongo (chociaż bez powodzenia, bo albo obok bramki, albo w dobrze ustawionych obrońców).

Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania Polonia zdobyła drugiego gola – po akcji Tomasza Gajdy, kiksie Krzysztofa Ropskiego i uderzeniu Dominika Budzika piłka odbiła się od Aleksandra Ślęzaka i pechowo dla nas wpadła do bramki Michała Kołby. Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego odpowiedziała na to tylko jedna bramką (po uderzeniu Jędrzeja Zająca futbolówkę trącił Nelson Balongo), więc z kompletu punktów koniec końców cieszyli się miejscowi.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali w Bytomiu 1:2 i po dziewięciu seriach gier zajmują czwarte miejsce w tabeli 2. Ligi. W następnej kolejce ełkaesiacy zmierzą się na własnym boisku z Olimpią Elbląg. Z kolei w sobotę druga drużyna rezerw czyli ŁKS III Łódź pokonała 4:2 Borutę Zgierz.


9. kolejka 2. Ligi / Polonia Bytom – ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)

  • Bramka: 1:0 Krzysztof Ropski (23), 2:0 Aleksander Ślęzak (73 – sam.), 2:1 Nelson Balongo 78
  • Żółte kartki: Radkiewicz, Żagiel (Polonia), Glapka, Małachowski, Gonçalves do Nascimento (ŁKS II)
  • Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Składy:

  • Polonia: Eryk Mirus – Dominik Budzik, Adrian Piekarski, Norbert Radkiewicz (46, Michał Bedronka), Łukasz Zejdler, Patryk Stefański (59, Daniel Ściślak), Dominik Konieczny (76, Szymon Jopek), Igor Ławrynowicz (75, Michał Szmigiel), Tomasz Gajda, Filip Żagiel, Krzysztof Ropski (89, Grzegorz Ochwat). Trener:
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Wahe Mnacakanjan (84, Igor Lambrecht), Jowin Radziński (46, Marcel Wszołek), Grzegorz Glapka, Adrian Małachowski (69, Jakub Pawłowski), Ricardo Gonçalves do Nascimento (69, Yūya Kamon), Jan Łabędzki, Anton Fase (69, Jędrzej Zając), Nelson Balongo. Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny