Ostatnie przed startem. W piątek mecz z Legią

17.07.2023

Ostatnie przed startem. W piątek mecz z Legią

Trwa wielkie odliczanie do inauguracyjnego meczu ełkaesiaków w PKO BP Ekstraklasie. W poniedziałek zespół trenera Kazimierza Moskala rozpoczął ostatni przed startem ligi mikrocykl treningowy, którego zwieńczeniem będzie piątkowe spotkanie z Legią w Warszawie.

Czekaliśmy na to bardzo długo i już wkrótce zacznie się na dobre. Po trzech latach możemy wreszcie napisać, że piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli decydującą fazę przygotowań do meczu w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Oczywiście nad ekscytacją i zwykłą sportową radością, udzielającą się wszystkim bez wyjątku ełkaesiakom, zarówno kibicom jak i piłkarzom, panują szkoleniowcy ŁKS-u, którzy w tym szczególnym momencie poza wskazówkami stricte piłkarskimi, starają się (i naszym zdaniem z powodzeniem) wzmóc koncentrację wszystkich członków zespołu. Widać to było chociażby na poniedziałkowych zajęciach, w trakcie których łodzianie sumiennie wykonywali wszystkie zalecenia trenerów.

Marcin Pogorzała (asystent trenera ŁKS-u): Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do pierwszego meczu. To okres startowy i konkretnie pod spotkanie z Legią, czyli pod naszego przeciwnika, pod to jak funkcjonuje ten zespół i pod to, jak my w odpowiedzi na to, będziemy chcieli funkcjonować w ataku, w obronie, w każdym innym elemencie gry.

Co najważniejsze, trenowaliśmy dziś w komplecie. Nie zabrakło Michała Mokrzyckiego, z którym ŁKS związał się właśnie dwuletnią umową i który w szatni został przyjęty przez wszystkich bardzo ciepło, ale nawet tutaj sam pomocnik stawia wyraźny akcent na koncentrację i jak stwierdził w opublikowanej dziś na łamach naszych profili rozmowie: pamiętając nadal o tym, co dobrego wydarzyło się wiosną ubiegłego sezonu, teraz wszyscy starają się skupić wyłącznie na pracy.

Tej pracy w ostatnich dniach poprzedzających starcie z wicemistrzem Polski będzie oczywiście niemało. Dziś (tj. w poniedziałek) szkoleniowcy zaplanowali dwie jednostki treningowe, z czego pierwsza miała charakter piłkarski, a druga nieco bardziej siłowy. Trenować na boisku będziemy również we wtorek, środę i czwartek (na środę zaplanowano również sesję zdjęciową – indywidualną i grupową), a w piątek po porannym rozruchu drużyna wyruszy do stolicy, gdzie tego samego dnia, o godz. 20.30, rozpocznie się mecz ŁKS-u z Legią Warszawa.

Znów liczymy na to, że dmuchniecie naszym pod skrzydła, bo piłkarze bardzo liczą na Wasze wsparcie. Dobre słowo w internecie, głośny doping w Warszawie (zapowiada się komplet w sektorze gości!) i zakup karnetu na mecze „Rycerzy Wiosny” na stadionie Króla z pewnością wpłyną na jeszcze większą mobilizację. Trzymajcie kciuki w piątek.