Tomasz Marciniak sędzią meczu z Resovią

Tomasz Marciniak sędzią meczu z Resovią

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Niedzielne starcie ŁKS-u z Resovią, zaplanowane w ramach 32. kolejki Fortuna 1 Ligi, poprowadzi Tomasz Marciniak.

Pochodzący z Płocka arbiter (młodszy brat Szymona Marciniaka) w bieżącym sezonie prowadził dziewięć meczów (na zapleczu ekstraklasy i w III lidze), w których pokazał w sumie 34 żółte kartki, dotąd jeszcze żadnej czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał czterokrotnie.

W sezonie 2020/2021 z arbitrem tym ełkaesiacy spotkali się przy okazji wygranych meczów ze Stomilem  Olsztyn (3:0), Odrą Opole (2:1) i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (3:2).

W niedzielę asystentami Tomasza Marciniaka będą Krzysztof Nejman i Bartosz Kaszyński, sędzią technicznym – Sylwester Rasmus. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają: Damian Kos oraz Artur Aluszyk. Początek zawodów o godz. 12.40.