Pirulo wybrał. Jego nagroda pomoże dzieciom po traumie

Pirulo wybrał. Jego nagroda pomoże dzieciom po traumie

Przed niedzielnym meczem ze Stalą Rzeszów Pirulo odebrał nagrodę dla piłkarza lutego Fortuna 1 Ligi oraz symboliczny czek na kwotę 10 tys. zł, którą sponsor rozgrywek przekaże Fundacji Słonie na Balkonie.

To kolejne takie wyróżnienie dla Hiszpana, który w lutym zdobył trzy gole, zaliczył asystę i przyczynił się do wysokiego miejsca ełkaesiaków w tabeli Fortuna 1 Ligi. W niedzielę, chwilę przed rozpoczęciem spotkania ze Stalą Rzeszów, zawodnik ŁKS-u otrzymał w związku z tym statuetkę dla najlepszego piłkarza lutego w Fortuna 1 Lidze oraz symboliczny czek, który przekazał Fundacji Słonie na Balkonie.

Fundacja Słonie na Balkonie pomaga dzieciom po traumie. Dzięki temu, że Pirulo wskazał ją jako cel charytatywny, sponsor rozgrywek – firma Fortuna – przekaże fundacji 10 tys. zł, co z kolei pomoże:

• zdiagnozować 50 dzieci, zmagających się z lękiem i samookaleczeniami
  • zakupić testy diagnostyczne i pomóc terapeutom zaplanować opiekę nad dziećmi
  • sfinansować utrzymanie gabinetu terapeutycznych, w którym od poniedziałku do piątku dzieci z diagnozą depresji otrzymują kompleksową pomoc (1 gabinet to ponad 40 spotkań tygodniowo z dziećmi po samookaleczeniach)
  • zapewnić 35 godzin pracy telefonu interwencyjnego 800 800 602 (to około 55 porad dla rodziców i opiekunów dzieci w kryzysie)

Dodajmy, że Fundacja Słonie na Balkonie jest inicjatorem Run For Help, którego celem jest sfinansowanie terapii dzieci cierpiących na depresję z powodu traumatycznych doświadczeń (chciałbyś się zapisać na bieg? – kliknij TUTAJ). Ambasadorem tego biegu zostali trener Kazimierz Moskal i obrońca ŁKS-u, Adam Marciniak.