Przygotowania przed hitem kolejki

Przygotowania przed hitem kolejki

Piłkarze ŁKS-u i Chrobrego Głogów przygotowują się do sobotniego hitu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Ełkaesiacy przed spotkaniem z drużyną zajmującą trzecie miejsce w tabeli trenują niemal w komplecie.

Lider trzyma rękę na pulsie i we wtorek w siłowni VeraSport rozpoczął przygotowania do sobotniego meczu z Chrobrym Głogów. Ten dzień należał do bardzo pracowitych, bo po południu ełkaesiacy trenowali też na boisku. W dzisiejszych zajęciach wzięli udział wszyscy zawodnicy, wyjąwszy z tego wracającego do zdrowia po kontuzji Artemijusa Tutyskinasa. Oczywiście cały czas ćwiczy z zespołem, tak jak w poprzednim tygodniu, Nacho Monsalve, który nie zagrał w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa z powodu nadmiaru kartek, więc w sobotę zapewne znajdzie się ponownie w kadrze meczowej.

W kolejnych dniach łodzianie będą trenować raz dziennie, natomiast w sobotę, jeszcze przed meczem z Chrobrym Głogów (początek o godz. 20) sztab trenerski na czele z Kazimierzem Moskalem zaplanował poranny rozruch.

W sobotę na stadionie Króla lider zmierzy się z trzecim w tabeli Fortuna 1 Ligi Chrobrym Głogów, więc będziemy w Łodzi świadkiem hitu 21. kolejki. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego na początku sezonu spisywali się w kratkę, ale potem zaczęli punktować bardzo regularnie, dzięki czemu wciąż są w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy (ekipa z Dolnego Śląska traci do wicelidera tylko cztery punkty).

Goście pojawią się w al. Unii 2 najsilniejszym składzie. Zapewne zagra już doświadczony środkowy obrońca Mavroudis Bougaidis (w przegranym 0:1 meczu z Ruchem Chorzów został ukarany czerwoną kartką), którego w poprzedniej kolejce (wygrane 3:1 spotkanie z Chojniczanką Chojnice) zastąpił Albert Zarówny. Tym razem na ławce trenerskiej w trakcie meczu nie zabraknie również trenera Marka Gołębiewskiego, który ostatnio w związku z nałożoną karą musiał poczynania swoich podopiecznych oglądać z trybun.

Bilety na mecz ŁKS-u z Chrobrym Głogów cały czas można kupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a od środy do piątku (22, 23 i 24 lutego w godz. 15-19) oraz w sobotę 25 lutego (w godz. 15-21) także w kasach biletowych znajdujących przy al. Unii Lubelskiej.