Jan Kuźma wypożyczony do Górnika Polkowice

17 / 02 / 2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 Jan Kuźma będzie reprezentował barwy drugoligowego Górnika Polkowice. Młodzieżowy reprezentant Polski w bieżącym sezonie pojawiał się na boiskach Fortuna 1 Ligi i trzeciej ligi.

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz, który na początku 2019 roku dołączył do czwartoligowych rezerw Sandecji (wcześniej występował w juniorskich drużynach tego klubu), w lutym 2020 roku awansował do pierwszoligowej drużyny „biało-czarnych” (w barwach Sandecji zaliczył 14 meczów na zapleczu ekstraklasy i zdobył 1 gola).

Następnie przeniósł się do Łodzi, gdzie w poprzednim, podobnie jak i w bieżącym sezonie, występował w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u oraz w pierwszym zespole. Defensywny pomocnik zadebiutował w „jedynce” w wygranym latem 2021 roku 3:0 meczu ze Stomilem Olsztyn i od tego momentu zagrał w 22 spotkaniach w Fortuna 1 Lidze (siedmiokrotnie w wyjściowej jedenastce). Poza tym Jan Kuźma wystąpił w 2 spotkaniach Fortuna Pucharu Polski, 16 spotkaniach III ligi i w tych ostatnich rozgrywkach zdobył 3 gole, jest ponadto młodzieżowym reprezentantem Polski (1 mecz w kadrze U-20).

Wiosnę sezonu 2022/2023 Jan Kuźma spędzi w Górniku Polkowice, co zgodnie z tym, o czym mówił niedawno dyrektor sportowy Janusz Dziedzic, ma pomóc zawodnikowi w dalszym rozwoju sportowym. 19-letni pomocnik został wypożyczony do końca sezonu. Klub z Dolnego Śląska po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce w drugiej lidze.