Aktualności

Szkoleniowo-integracyjny wyjazd Akademii ŁKS

5
21 / 01 / 2020

Bramkarze Akademii ŁKS przejdą jutro specjalistyczne badania, po których wspólnie z młodymi zawodnikami akademii Zagłębia Lubin wezmą udział w treningu pod okiem szkoleniowców obu klubów.

W środę już o godz. 5 rano młodzi bramkarze udadzą się do Wrocławia, gdzie w siedzibie AWF Wrocław przejdą specjalistyczne badania wzrostu. Specjaliści będą analizować sylwetkę golkiperów w oparciu o urządzenia do mierzenia wieku kostnego. – Należy przede wszystkim zaznaczyć, że wzrost nie jest najważniejszy w karierze bramkarskiej, co widać po topowych klubach na świecie, np. w Realu Madryt, aczkolwiek znamy skuteczność tych badań, dlatego zdecydowaliśmy udać się aż do Wrocławia – wyjaśnia Michał Zapart, trener bramkarzy w ŁKS i organizator wyjazdu. – Z tego miejsca należy podziękować koordynatorom szkolenia bramkarzy w akademiach Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica – Tomaszowi Królowi oraz Mateuszowi Gwizdowi, którzy pomogli nam w zorganizowaniu badań.

Po analizie wzrostu zawodnicy akademii udadzą się na wspólny trening bramkarski, który odbędzie się na obiektach treningowych Zagłębia Lubin. Tam, zarówno zawodnicy z Łodzi, jak i Lubina, wezmą udział w zajęciach pod okiem trenerów ŁKS-u i Zagłębia. – Są trzy podstawowe cele, które chcemy osiągnąć przez ten wyjazd. Główny to badania prognozy wzrostowej we Wrocławiu. Drugi z nich to podniesienie poziomu sportowego poprzez trening na obiektach Zagłębia Lubin. Trzecim celem jest integracja wszystkich bramkarzy naszej akademii. Bardzo się cieszymy na myśl o tym wyjeździe. Wierzymy, że także za sprawą takich inicjatyw zdołamy podnieść poziom sportowy naszych bramkarzy oraz zespoić środowisko bramkarskie, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak ważne jest stworzenie odpowiedniego środowiska dla młodych sportowców – podsumował Michał Zapart.

Życzymy naszym bramkarzom oraz trenerom świetnych wrażeń i… nie zaśpijcie!

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]