Aktualności

W sobotę pierwszy turniej biologiczny na obiektach Akademii ŁKS

1
22 / 11 / 2019

W sobotę na obiektach Akademii ŁKS odbędzie się turniej biologiczny – jeden z pierwszych tego typu w Polsce, w którym oprócz młodych ełkaesiaków wezmą udział drużyny Wisły Kraków, Korony Kielce oraz (to z “dziką kartą”) SMS Łódź.

Turniej biologiczny to zupełnie nowa inicjatywa, choć praktykowana coraz częściej w zagranicznych ligach. Wezmą w nim udział młodzi piłkarze sklasyfikowani nie na podstawie wieku kalendarzowego, ale właśnie biologicznego. Rywalizować ze sobą będą drużyny U-13, U-14 oraz U-15 poszczególnych uczestników łódzkiego turnieju. Selekcję przeprowadzili trenerzy tych drużyn na podstawie badań, które później wraz z wynikami turnieju oraz nagraniami trafią do poszczególnych sztabów reprezentacji Polski.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:30. Rywalizacja odbywać się będzie na trzech boiskach przy ul. Minerskiej (sztucznych i hybrydowym), systemem każdy z każdym. Mecze będą trwać 30 min. Drużyny Akademii rozegrają więc dziewięć meczów, które dla poszczególnych roczników trwać będą w tym samym czasie na różnych boiskach.


Terminarz meczów:

  • ŁKS Łódź – UKS SMS Łódź / 11:30
  • Korona Kielce – Wisła Kraków / 12:15
  • ŁKS Łódź – Korona Kielce / 13:00
  • UKS SMS Łódź – Wisła Kraków / 13:45
  • ŁKS Łódź – Wisła Kraków / 14:30
  • UKS SMS Łódź – Korona Kielce / 15:15

Podobny turniej, również w sobotę, zorganizuje Wisła Płock. Wezmą w nim udział Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk oraz Legii Warszawa. W przyszłości tego typu inicjatyw ma być zdecydowanie więcej.

O sobotnim turnieju oraz o samej inicjatywie, opowiedział ŁKS TV Krystian Kierach, koordynator Akademii ŁKS. Zobacz rozmowę:

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]