Zwycięstwo na inaugurację. ŁKS II – Ursus Warszawa 4:3

28
07 / 08 / 2021

Rezerwy ŁKS-u zainaugurowały trzecioligowe rozgrywki zwycięstwem 4:3 nad Ursusem Warszawa. Gola na wagę trzech punktów zdobył Aleksander Ślęzak, a warto dodać, że jeszcze dziesięć minut przed końcem spotkania łodzianie przegrywali i gonili wynik grając w dziesięciu. Ambitna gra do ostatniego gwizdka popłaciła.

Pierwszą połowę sobotnich zawodów znacznie lepiej rozpoczęli podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka. Dośrodkowania w pole karne siały spustoszenie w szeregach obronnych Ursusa Warszawa i właśnie w ten sposób łodzianie zdobyli szybko dwie bramki. Najpierw dośrodkowanie Macieja Radaszkiewicza sprytnie wykończył Łukasz Dynel, a chwile później pierwszy z wymienionych sam skierował piłkę do siatki po dokładnej centrze Marcela Wszołka.

Łodzianie prezentowali się bardzo dobrze, ale mieli problem z rzutami rożnymi egzekwowanymi przez gości. Po takich właśnie dwóch stałych fragmentach gry zawodnicy Ursusa zdobyli dwie bramki, bo najpierw do przyjezdnych uśmiechnęło się szczęście po niefortunnym piąstkowaniu Aleksandra Bobka, a tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził strzałem głową Michał Strzałkowski.

W drugiej połowie pierwsi cios zadali goście za sprawą kąśliwego (i niestety dla nas – także skutecznego) uderzenia Pawła Tarnowskiego. Ambitnie grający ełkaesiacy próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak mieli problem ze spuentowaniem swoich akcji, na domiar złego sędzia ukarał czerwoną kartką Macieja Radaszkiewicza, więc łodzianie gonili wynik w osłabieniu.

Na szczęście nasi piłkarze wyszli z opresji obronną ręką. Najpierw Damian Nowacki z najbliższej odległości dobił strzał Oskara Koprowskiego, który odbił się jeszcze od poprzeczki, a czwartą czyli zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego Aleksander Ślęzak. Duża w tym zasługa Oskara Koprowskiego, który wywalczył w końcówce spotkania jedenastkę na wagę zwycięstwa.

Ełkaesiacy zdołali dowieźć prowadzenie do końca meczu i na inaugurację trzecioligowych rozgrywek zgarnęli cenny komplet punktów.

1. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – Ursus Warszawa 4:3 (2:2)

• Bramki: 1:0 Łukasz Dynel (11), 2:0 Maciej Radaszkiewicz (14), 2:1 Aleksander Bobek (22 – sam.), 2:2 Michał Strzałkowski (44) 2:3 Paweł Tarnowski (65), 3:3 Damian Nowacki (80), 4:3 Aleksander Ślęzak (86 – kar.)
  • Czerwona karta: Maciej Radaszkiewicz (70)

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek (80, Jędrzej Zając), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński (66, Damian Nowacki) – Jakub Romanowicz (56, Michał Karlikowski), Mateusz Kowalczyk (80, Przemysław Sajdak), Oskar Koprowski, Maciej Radaszkiewicz, Dariusz Gmosiński (46, Mikołaj Lipień) – Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Ursus: Paweł Szajewski – Łukasz Buczkowski (87, Antoni Górecki), Wojciech Bernacik, Paweł Czarnecki, Maciej Prusinowski, Patryk Kamiński (83, Oskar Pyrzyna), Jakub Kabala, Michał Strzałkowski (75, Mikołaj Neuman), Sebastian Olczak, Paweł Tarnowski (75, Mateusz Muszyński), Filip Dziełak. Trener: Bogdan Jóźwiak.
Autor: Mateusz Żegota