Aktualności

Zmiany organizacyjne w strukturze ŁKS Łódź

19
05 / 07 / 2022

Tegoroczna letnia przerwa między rozgrywkami to przy al. Unii 2 nie tylko czas zmian w kadrze pierwszego zespołu i sztabie trenerskim, ale także w zarządzie klubu. Pod koniec czerwca nowym Prezesem Zarządu ŁKS Łódź S.A. został Jarosław Olszowy, czyli dotychczasowy prokurent spółki. Z klubem rozstał się natomiast Dariusz Lis, który przez ostatnie miesiące był wiceprezesem spółki.

– Funkcja prezesa tak zasłużonego dla polskiej piłki klubu to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także duża odpowiedzialność. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważną rolę ŁKS odgrywa w życiu mieszkańców tego miasta oraz całego regionu i dlatego z wielkim entuzjazmem podchodzę do nowego wyzwania, które się przede mną pojawiło. W takiej chwili oczywiście dziękuję też za zaufanie ze strony Tomasza Salskiego i pozostałych akcjonariuszy klubu. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem już niebawem uda się doprowadzić do końca proces uzdrowienia finansów spółki, a w ślad za tym przyjdą też sukcesy sportowe biało-czerwono-białych – podkreśla Jarosław Olszowy.

W zarządzie spółki Olszowy zastąpił Dariusza Lisa, który przez ostatnie pół roku był wiceprezesem klubu, a wcześniej przez prawie sześć lat pełnił funkcję dyrektora klubu. – Z całego serca dziękujemy Darkowi za jego zaangażowanie i profesjonalizm, które pokazywał na każdym kroku przez ostatnie ponad sześć lat. Darek wykonał kapitalną robotę, a przypomnijmy, że zaczynał tutaj pracę, gdy ŁKS był jeszcze klubem trzecioligowym i funkcjonował w zupełnie innych realiach – dodaje nowy prezes ŁKS Łódź S.A.

Większość dotychczasowych obowiązków Dariusza Lisa przejmie teraz Michał Antczak, który przez ostatnie kilkanaście lat był związany z GKS-em Bełchatów. Pracę w piłkarskich strukturach rozpoczął on w 2005 roku, kiedy wygrał konkurs na stanowisko rzecznika prasowego „Brunatnych”. Funkcję tę pełnił przez blisko 17 lat pracując na poziomie Ekstraklasy, I oraz II ligi czy współorganizując wydarzenia związane z eliminacjami Pucharu UEFA oraz mecze pod egidą PZPN-u (finał Pucharu Polski, finał Pucharu Ekstraklasy czy też towarzyskie spotkanie Polska – Litwa). W 2016 roku pełnił przez dwa miesiące funkcję Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., a w 2020 roku sprawował rolę prezesa tworzonej wówczas Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

– Bardzo mi miło, że moja praca została zauważona i doceniona propozycją objęcia tak istotnej funkcji w najstarszym łódzkim klubie sportowym. Zaproszenie do współpracy otrzymałem od pana Tomasza Salskiego, który przedstawił mi pomysł na zmiany organizacyjne w spółce i założenia planu na najbliższy okres. Ze swojej strony mogę obiecać jak zawsze pełne zaangażowanie w to, co robię. Ponadto chcę podzielić się swoim doświadczeniem wyniesionym z wieloletniej pracy na rzecz GKS-u Bełchatów i sportu w rodzinnym mieście – mówi 43-letni Antczak. – Widzę już obszary organizacji klubu, w których można dokonać korekt czy poprawić komunikację wewnętrzną i tę z podmiotami, z którymi ŁKS współpracuje. Przed nami niemałe wyzwania zarówno w codziennej, mniej widocznej dla kibiców pracy, jak i te związane z dużymi wydarzeniami. W klubie dokonało się sporo zmian personalnych, więc na pełne efekty jeszcze trzeba poczekać, ale jedno jest pewne, że nikomu nie zabraknie zapału, aby z każdym tygodniem było lepiej. Przy al. Unii pracują ludzie związani w przeszłości z GKS Bełchatów, znam też dobrze kilka osób, które na ŁKS „zjadły zęby”, więc ta współpraca od samego początku jest bardzo pozytywna – przyznaje nowy dyrektor zarządzający Łódzkiego Klubu Sportowego.

Jarosławowi Olszowy życzymy samych sukcesów w roli prezesa ŁKS-u, a Michała Antczaka serdecznie witamy w ełkaesiackiej społeczności i również życzymy mu powodzenia w nowej roli!

Dariuszowi Lisowi raz jeszcze dziękujemy natomiast za cały wysiłek włożony w odbudowę naszego klubu!Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny