Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie hali pneumatycznej

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie hali pneumatycznej

ŁKS Łódź zabiega o pozyskanie środków w ramach „Programu rozwoju infrastruktury akademii piłkarskich” realizowanego przez departament infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie dotyczy budowy nowej hali pneumatycznej w Akademii ŁKS.

Klub od wielu miesięcy prowadzi intensywne prace nad pozyskaniem dofinansowania nowej hali pneumatycznej (wraz z niezbędną infrastrukturą socjalną) i w tym celu złożył w maju br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek wraz z niezbędną dokumentacją. Klub obecnie oczekuje na zakończenie procesu rozpatrywania wniosków. Środki te są nam niezbędne, żeby Akademia ŁKS znów dysponowała tzw. boiskiem pod balonem (które ze względu na stan techniczny poprzedniej konstrukcji, nie było wykorzystywane w ostatnim roku), co wesprze proces szkoleniowy dzieci i młodzieży w okresie jesienno-zimowym.

– Celem „Programu rozwoju infrastruktury akademii piłkarskich” jest budowa oraz rozbudowa akademii piłkarskich w zakresie elementów służących poprawie warunków do szkolenia i treningu piłkarskiego. […] Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach Programu, może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 4 mln zł – informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.