Żegnamy stary rok. Witamy 2023!

31 / 12 / 2022

W 2022 roku nie zawsze łatwo było być ełkaesiakiem, lecz mam nadzieję, że to jak zaczęliśmy zmieniać klub w połączeniu z jesiennymi wynikami pierwszej drużyny, informacją przekazaną kilka dni temu oraz otwarciem stadionu Króla, w jakimś, na razie małym stopniu, zrekompensowało Wam wcześniejsze rozczarowania.

ŁKS może być dumny swoją piękną historią, ale silny będzie wyłącznie siłą swoich kibiców, sponsorów i partnerów, wszystkich tych, którzy w 2022 roku okazali nam wsparcie, którzy obdarzyli nas zaufaniem i cierpliwością, a czasami po prostu dobrym słowem i uśmiechem, bo one też potrafią niekiedy zdziałać cuda.

Za te małe i duże cuda, których nam nie szczędziliście w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy, za każdy zakupiony karnet i bilet, za uśmiechnięte rodziny na stadionie Króla, za każdą podpisaną umowę i rozpoczętą współpracę, za Wasze pomysły, zaangażowanie na wielu różnych polach, za dobre słowo, ale i za krytykę, w imieniu wszystkich akcjonariuszy, zarządu, trenerów i piłkarzy, jestem dozgonnie wdzięczny i wierzcie mi, nie jest to kurtuazyjny banał.

Dziękuję wszystkim naszym sponsorom i partnerom, dziękuję kibicom, władzom naszego miasta, przedstawicielom mediów i proszę, żebyście byli z nami także w 2023 roku, gdy będziemy obchodzić 115. rocznicę powstania tego wyjątkowego klubu i gdy czeka nas jeszcze więcej wyzwań i mam nadzieję – jeszcze więcej okazji do wspólnej radości.

W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim, którzy wiedzą i przypominają o tym innym, że ełkaesiakiem się jest przez cały tydzień a nie tylko bywa; że nie tylko na boisku, na trybunach czy za klubowym biurkiem tworzymy ŁKS z naszych marzeń, że tak naprawdę każde nasze działanie, nawet jeśli pozornie nie ma nic wspólnego z klubem, buduje to przez co nas „czytają” inni i decyduje o tym, czy wsłuchują w to, co mówimy.

Bo jeśli jest coś naprawdę ważnego w całej historycznej spuściźnie, ofiarowanej nam przez największych ełkaesiaków na czele z Władysławem Królem, to chyba właśnie to, że ŁKS to po prostu dobry klub dla dobrych ludzi; takich, którzy nie boją się marzyć i którzy te marzenia ścigają swoją pracą, pamiętając przy tym, że noszona na piersi przeplatanka zawsze zobowiązuje.

Przyjmijcie od nas najlepsze życzenia na cały 2023 rok. Poza tym, co najważniejsze, czyli zdrowiem, pomyślnością w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej, życzymy Wam wielu ekscytujących spotkań na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla i radości po zwycięstwach „Rycerzy Wiosny”.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Jarosław Olszowy

Prezes Zarządu ŁKS Łódź S.A.