In Memoriam: odeszli w 2022

30 / 12 / 2022

W 2022 roku odeszli od nas związani z ŁKS-em działacze, byli sportowcy i kibice. Zachowamy ich w swojej pamięci.

Marcin Piestrzewski (zm. 10 lutego 2022)

Wielki kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Postać doskonale znana sympatykom naszego klubu, nie tylko zresztą bywalcom Galery. Zawsze bardzo aktywny i zaangażowany w życie swojego ukochanego klubu. W 2013 roku członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia ŁKS Łódź.

Włodzimierz Sierakowski (zm. 14 lutego 2022)

Współpracownik PZPN oraz jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów sportowych. Obsłużył tysiące wydarzeń. Nie był osobą bezpośrednio związaną z naszym klubem, ale uwiecznił na swoich fotografiach dziesiątki ważnych meczów ŁKS-u, w tym tych rozegranych przez łodzian w europejskich pucharach.

Mirosław Wróblewski (zm. 25 kwietnia 2022)

Był działaczem sportowym mocno związanym z Łodzią. Na początku obecnego stulecia pełnił obowiązki prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (do 2004 roku), wiceprezesa ŁKS-u, a pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku został także prezesem Stowarzyszenia ŁKS, ówczesnego spadkobiercy wielosekcyjnego klubu, które zarządzało wówczas kilkoma sekcjami sportowymi.

Michał Cichy (zm. 26 maja 2022)

Przez wiele lat związany z siatkarską sekcją Łódzkiego Klubu Sportowego. Przeszedł z nią długą drogę wiodącą od trzecioligowych parkietów do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej połowie poprzedniego dziesięciolecia prowadził drużynę w roli pierwszego szkoleniowca, a potem jako ważny członek sztabu trenerskiego „Łódzkich Wiewiór” świętował z zespołem pięć medali mistrzostw Polski. W trakcie poprzedniego sezonu Michał Cichy przejął obowiązki pierwszego trenera i zdobył z siatkarkami ŁKS-u brązowy medal.

Lucyna Smaczna (zm. 23 sierpnia 2022)

Znakomita koszykarka i zasłużona trenerka ŁKS-u. W sezonie 1966/67 wraz z drużyną legendarnego Józefa Żylińskiego zdobyła pierwsze historyczne mistrzostwo Polski dla ŁKS. Potem po złoty medal mistrzostw Polski z ełkaesiankami sięgała jeszcze w 1972, 1973 i 1974 roku. Po zakończeniu kariery była działaczem ŁKS Koszykówka Kobiet i trenerem grup młodzieżowych, pracowała też w szkołach i była członkiem Zarządu Łódzkiego Związku Koszykówki.

Mateusz Jaworski (zm. 9 października 2022)

Był zawodnikiem Akademii ŁKS, kilkukrotnie trenował też z pierwszą drużyną, a kolegami z jego drużyny byli m.in. urodzeni też w 1999 roku Jan Sobociński, Oskar Koprowski, Piotr Pyrdoł czy obecny trener bramkarzy Michał Zapart. Wychowanek ŁKS występował w Wartcie Sieradz i Zjednoczonych Stryków. Odszedł od nas w wieku 23 lat.

Mateusz Lisewski (zm. 30 października 2022)

Zdolny koszykarz, występował zazwyczaj na pozycji środkowego. W sezonie 2020/21 i 2021/22 występował w drużynie ŁKS Szkoła Marcina Gortata. Wychowanek Twarde Pierniki Toruń zmarł w wieku 19 lat.

Igor Sypniewski (zm. 4 listopada 2022)

Piłkarz ŁKS-u, reprezentant Polski, uczestnik meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Występował na boisku w barwach ŁKS-u, a także w Grecji (w Panathinaikos Ateny zagrał w Lidze Mistrzów, zdobył też gola w starciu z Arsenalem Londyn) i Szwecji. Igor Sypniewski był jednym z liderów drużyny ŁKS-u, która w 2006 roku awansowała do ekstraklasy, zresztą to bramka popularnego „Sypka” w meczu z Radomiakiem przypieczętowała tamten sukces. W sumie w barwach „Rycerzy Wiosny” rozegrał 49 meczów i zdobył 16 goli.

Przy tej okazji zachowujemy w swojej pamięci wszystkich nie wymienionych tutaj ludzi związanych w przeszłości z naszym klubem, w tym kibiców, sportowców i działaczy.