Klub

Ze Świtem w sobotę

09.02.2018

09.02.2018

Ze Świtem w sobotę

Kolejnym rywalem ełkaesiaków w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej będzie trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki, czyli drużyna z którą w ostatnich latach często spotykaliśmy się w lidze.

Wicelider drugiej ligi sprostał przedstawicielowi białoruskiej ekstraklasy i po bramce Jakuba Kostyrki wygrał z groźnym przeciwnikiem zza wschodniej granicy 1:0. Łodzianie zagrali twardo w obronie, popisali się też kilkoma bardzo udanymi akcjami w ofensywie, pozostaje mieć więc nadzieję, że wszystko idzie we właściwym kierunku.

Kolejnym rywalem ełkaesiaków w trakcie przerwy zimowej będzie zajmujący jedenaste miejsce w pierwszej grupie trzeciej ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W zeszłym sezonie drużyny spotkały się dwukrotnie – pierwszy rozegranym w Nowy Dworze Mazowieckim mecz zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast przy al. Unii Lubelskiej 2 lepsi okazali się gospodarze, którzy po golach Ievgena Radionova i Patryka Szymańskiego pokonali Świt 2:1.

Tradycyjnie już sparing odbędzie się na boisku przy ul. Minerskiej, a wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. Początek zawodów w najbliższą sobotę (10 lutego) o godzinie 12.00.