Klub

Zdrowe jedzenie daje kopa, jedz zdrowo z ŁKS-em!

21.03.2019

21.03.2019

Zdrowe jedzenie daje kopa, jedz zdrowo z ŁKS-em!

Łódzki Klub Sportowy kolejny raz już podejmuje inicjatywę związaną ze współpracą ze szkołami w naszym mieście. Tym razem nowy projekt dotyczy zdrowego odżywiania – zarówno najmłodszych dzieciaków, jak i starszych grup młodzieżowych.

Przedsięwzięcie zakłada cykl spotkań, w których udział wezmą uczniowie (maksymalnie 50 osób z każdej placówki – dwie klasy) oraz przedstawiciele ŁKS-u i trenerzy personalni z firmy Vera Sport, która jest głównym partnerem projektu. Każdy uczestnik dostanie drobny upominek od klubu, broszurę informacyjną o zdrowym odżywianiu oraz specjalne vouchery od Vera Sport. Upominki zostały indywidualnie dobrane do poziomu nauczania i grupy wiekowej, tak samo jak program merytoryczny spotkań. Najważniejsze zagadnienia przygotował dietetyk klubowy Dawid Szajrych, który specjalizuje się w obszarze diety i suplementacji.

Poszczególne moduły programu są kierowane do trzech grup: przedszkolnej, uczniów szkół podstawowych i średnich. – Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że zdrowe jedzenie może być smaczne i proste w przygotowaniu. Dlatego chcemy, aby u najmłodszych łodzian od samego początku wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe. To rodzaj inwestycji w zdrowie dzieciaków, która z pewnością zwróci się z nawiązką – podkreśla Szajrych.

Spotkania mają się odbywać w poniedziałki, inne terminy należy konsultować indywidualnie z koordynatorami projektu. Cel jest jeden: uświadamiać dzieci i młodzież jak ważna jest dieta i odpowiednie jedzenie w naszym życiu. W XXI wieku, gdy młodzi ludzi spędzają mnóstwo czasu przed telefonami i komputerami, trzeba bowiem szczególnie przypominać o wszystkich pozytywnych aspektach zdrowego odżywiania oraz ruchu. Bo przecież sport to zdrowie.

– Vera Sport to świetnie przystosowany do wszelkich ćwiczeń ośrodek sportowy, w którym czas mogą spędzać zarówno dorośli jak i dzieci – w ten sposób Przemysław Szews, czyli general manager Vera Sport, komentuje włączenie się do programu „Zdrowe śniadanie daje kopa – Jedz zdrowo z ŁKS-em”. – Projekt jest niezwykle ważny, bo porusza problematykę naszych czasów. Cieszymy się, że wspólnie z Łódzkim Klubem Sportowym możemy uświadamiać młodzież odnośnie zdrowego trybu życia i zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na rozwój i codzienne życie. Choć ciągle wzrasta powszechna wiedza i świadomość, bo odżywiamy się coraz lepiej i pamiętamy o sporcie, to nadal problemy otyłości, a także kłopoty z motoryką czy zaburzonym rozwojem fizycznym są niestety aktualne. Dzięki temu projektowi, a także zaproszeniom, które będziemy mieli dla wszystkich uczniów, chcemy pokazać, że istnieje mnóstwo form aktywności fizycznej poza zajęciami WF-u w szkole. I do nich właśnie chcielibyśmy zachęcić wszystkich uczestników projektu.

Wszystkie placówki chętne do dołączenia do projektu zapraszamy do kontaktu pod adresem:
milena.chmielecka@lkslodz.pl

I pamiętaj: zdrowe śniadanie daje kopa – jedz więc zdrowo z ŁKS-em!