Zawodnicy ŁKS-u będą trenować indywidualnie

13 / 03 / 2020

W związku z zawieszeniem rozgrywek PKO Ekstraklasy piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego będą mieli kilka dni wolnego od zajęć w klubie. Taką decyzję podjął sztab szkoleniowy w obliczu przerwania zmagań ligowych co najmniej do końca bieżącego miesiąca.

Uznaliśmy, że w obecnej sytuacji piłkarze powinni mieć kilkudniową przerwę od wspólnych treningów. Po pierwsze, aby w większym wymiarze spędzić ten szczególny czas z najbliższymi. Po drugie, chcemy w najbliższych dniach ograniczyć do minimum przebywanie dużej grupy ludzi w jednej szatni. Do treningów całą drużyną wrócimy we wtorek po południu. O ile oczywiście sytuacja w kraju na to pozwoli. Do tego czasu zawodnicy będą ćwiczyć indywidualnie według specjalnie przygotowanych planów treningowych – wyjaśnia trener Kazimierz Moskal.

Na dzisiejszej zbiórce, która pierwotnie miała być zbiórką przed meczem z Górnikiem Zabrze, piłkarze z kadry pierwszego zespołu i cały sztab szkoleniowy, a także pozostali pracownicy klubu, mieli natomiast odprawę dotyczącą zasad profilaktyki oraz bezpiecznych zachowań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.