7-8 marca | Raport z wypożyczeń

6
11 / 03 / 2020

W miniony weekend do walki o ligowe punkty wrócili także trzecioligowcy, co oznacza, iż nadeszła pora na powrót cotygodniowych podsumowań tego, jak w niższych ligach radzili sobie piłkarze wypożyczeni z Łódzkiego Klubu Sportowego. Zwłaszcza iż ten tydzień większość z nich rozpoczęła w dobrych nastrojach…

Spośród trójki ełkaesiaków transferowanych czasowo do klubów drugiej ligi, jako jedyny ze zwycięstwa swojej drużyny cieszył się Jakub Romanowicz. W meczu 22. kolejki jego Pogoń Siedlce wygrała bowiem na własnym stadionie 1:0 z Garbarnią Kraków i utrzymała 14. miejsce w tabeli – czyli ostatnie, które gwarantuje zachowanie ligowego bytu. Inna sprawa, że wkład 19-letniego pomocnika w sobotni sukces był raczej symboliczny, gdyż na murawie pojawił się on w ostatniej minucie.

Całe spotkanie w barwach Legionovii rozegrał za to Oskar Koprowski, który do zespołu z Mazowsza trafił zimą z Gryfa Wejherowo. Należy dodać, iż „Novia” zremisowała u siebie w sobotę z rezerwami Lecha Poznań 0:0, a „Osa” zapisał się w protokole sędziowskim za sprawą żółtej kartki. Mimo punktu wywalczonego z drugą drużyną „Kolejorza”, zespół z Legionowa dalej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do miejsca nad strefą spadkową traci już 14 punktów.

Pełne 90 minut w zespole GKS-u Katowice zaliczył także Maciej Dampc, lecz po meczu w Elblągu z Olimpią nie miał zadowolonej miny, bo jego ekipa przegrała 1:3 i zmarnowała szansę, aby awansować na pozycję wicelidera (dającą bezpośredni awans na zaplecze PKO Ekstraklasy). Na drugie miejsce w tabeli katowiczanie mogą się jednak przesunąć już w ten weekend, bowiem na własnym obiekcie zmierzą się z wyprzedzającym ich o punkt Górnikiem Łęczna. Pogoń Siedlce ma zagrać ze zdecydowanie najsłabszym w stawce Gryfem Wejherowo, a Legionovię czeka wyprawa do Polkowic na potyczkę z miejscowym Górnikiem.

W grupie pierwszej trzeciej ligi zarówno Michał Brudnicki, jak Mikołaj Maschera mieli powody do radości, bo ich debiuty w nowych klubach przypadły na zwycięskie mecze. Unia Skierniewice z Brudnickim w bramce wygrała na wyjeździe 2:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie i po 19. kolejkach jest ósma. Z kolei Sokół Aleksandrów Łódzki z Mascherą w wyjściowym składzie rozgromił na wyjeździe Znicz Biała Piska aż 4:0. 20-latek zszedł przy wyniku 3:0 w 65. minucie, a inauguracyjny występ w zespole prowadzonym przez Dawida Kroczka „okrasił” dodatkowo obejrzeniem żółtej kartki. Dzięki sobotniej wygranej Sokół umocnił się na trzeciej pozycji, tuż za Sokołem Ostróda i Legią II Warszawa. W najbliższą sobotę aleksandrowianie mają zaplanowany mecz u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie, a Unia podejmować będzie popularne „Traktorki”, czyli Ursusa Warszawa (15. miejsce w tabeli).