Klub

Zarząd nie przedłużył umowy z trenerem Wojciechem Robaszkiem

05.06.2018

05.06.2018

Zarząd nie przedłużył umowy z trenerem Wojciechem Robaszkiem

Mecz z Legionovią był ostatnim spotkaniem, w którym Wojciech Robaszek zasiadł na trenerskiej ławce ełkaesiaków.

To pożegnanie z pewnością nie należało do łatwych. Trener Wojciech Robaszek w najnowszej historii klubu odegrał bardzo ważną rolę i jego praca jest przez wszystkich niezwykle ceniona. Szkoleniowiec prowadził „Rycerzy Wiosny” w sumie w aż stu meczach (38 w IV lidze, 24 w III, 34 w II i 4 w Okręgowym Pucharze Polski) i to pod jego wodzą zespół awansował do trzeciej, drugiej a teraz pierwszej ligi.

Długo analizowaliśmy nie tylko ostatnie mecze, ale przede wszystkim cały sezon. Nasze wyobrażenie na temat budowy pierwszej drużyny, a także wynikające oczekiwania różniły się, dlatego tak zdecydowaliśmy. Decyzja była bardzo trudna, ponieważ trener Robaszek to dla mnie nie tylko współpracownik, ale również dobry kolega, ponadto trener, który osiągnął postawiony cel i któremu ŁKS zawdzięcza awans – tłumaczy powody nie przedłużenia umowy ze szkoleniowcem prezes ŁKS-u Tomasz Salski.

Kto więc poprowadzi zespół w pierwszej lidze? Prezes Salski zapewnił, że od kilku dni prowadzone są zaawansowane rozmowy z dwoma kandydatami na to stanowisko. – Wkrótce podejmiemy decyzję – stwierdził prezes. – Proszę wszystkich kibiców i sympatyków klubu o kilka dni cierpliwości. Założyliśmy sobie, że do przyszłej środy przedstawimy cały sztab szkoleniowy, który poprowadzi ŁKS w sezonie 2018/19, a mam nadzieję, że także w następnych.

Trenerowi Wojciechowi Robaszkowi w imieniu klubu, kibiców ŁKS-u i wszystkich sympatyków sportu z naszego miasta gorąco dziękujemy i za pracę na rzecz najstarszego łódzkiego klubu, i za odniesione z nim sukcesy.