Aktualności

Starcie rezerw ŁKS i Lecha w 2 Lidze | ŁKS III z Orkanem

6
29 / 09 / 2023

Fot. Radosław Jóźwiak/Cyfrasport

W sobotę emocje będą rosnąć z godzinę na godzinę, bo poza meczem pierwszej drużyny z Cracovią, tego samego dnia dwie drużyny naszych rezerw, obie wciąż zajmujące miejsce na podium, zmierzą się: ŁKS II na wyjeździe z Lechem II Poznań (to w 2. Lidze) i ŁKS III w Łodzi Orkanem Buczek (to w IV lidze).

Cenny, uratowany w ostatnich sekundach meczu z Olimpią Elbląg punkt pozwolił ełkaesiakom z ŁKS II zachować miejsce na drugoligowym podium i chociaż na tym etapie sezonu jest to sprawą drugorzędną, z pewnością udowodnia jak wiele pracy włożyli w początek rozgrywek trener Marcin Matysiak, cały sztab i jego podopieczni. W sobotę nasz beniaminek będzie miał okazję, żeby zachować ścisły kontakt z czołówką i przy okazji nieco poprawić wyjazdowy bilans (dotąd jedno zwycięstwo).

Starcie we Wronkach zapowiada się bardzo ciekawie, w końcu to rywalizacji rezerw dwóch ekstraklasowych drużyn. Lech II Poznań gra w tym sezonie w kratkę, przeplatając dobre mecze tymi nieco słabszymi, co zresztą wpływa na wyniki osiągane przez tą drużynę – w trzech ostatnich kolejkach druga drużyna „Kolejorza” odniosła zwycięstwo (2:0 z GKS-em Jastrzębie), poniosła porażkę (0:4 z Pogonią Siedlce) i zanotowała też remis (2:2 z Wisłą Puławy). Trzon tego zespołu składa się z młodych zawodników, ale i znajdziemy w nim także piłkarzy bardzo doświadczonych, choćby Szymona Pawłowskiego i Tomasza Cywkę.

Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III u siebie z Orkanem

Pracowita sobota czeka również podopiecznych trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego, którzy kilka dni temu awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski po zwycięstwie 3:2 nad rezerwami Widzewa. Teraz ŁKS III Łódź w 10. kolejce IV ligi zmierzy się z Orkanem Buczek (początek spotkania na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS o godz. 11), drużyną zajmującą obecnie 14. miejsce w tabeli (tu też łodzianie są na podium).


Organizacyjnie przed meczem ŁKS III z Orkanem Buczek

  • Mecz ŁKS III – Orkan Buczek rozpocznie się w sobotę (30 września) o godz. 11 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny