Aktualności

ŁKS II z Olimpią | Derby w IV lidze

2
22 / 09 / 2023

Fot. Lens Strong

Niezwykle ciekawe wyzwania w najbliższy weekend przed dwoma drużynami naszych rezerw. Czwartoligowców z ŁKS III Łódź czeka w sobotę derbowe starcie z drugą drużyną Widzewa, a dzień później zobaczymy się na stadionie Króla, gdzie drugoligowe rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Olimpią Elbląg.

Minimalna porażka w Bytomiu (1:2 z Polonią) nie zmienia nastawienia drużyny trenera Marcina Matysiaka, która ostatnią stratę zamierza powetować sobie w niedzielę, przy okazji bardzo interesująco zapowiadającego się starcia z sąsiadem w drugoligowej tabeli, czyli Olimpią Elbląg. Po dziewięciu seriach spotkań oba zespoły mają na koncie po 16 punktów, oba też solidarnie wygrały pięć meczów, jeden zremisowały i trzy przegrały, więc z tych suchych statystyk wynika, że czeka nas zacięty i bardzo emocjonujący mecz, który warto zobaczyć na żywo z trybuny stadionu Króla.

Nasz najbliższy rywal ostatnio spisuje się znakomicie, wygrał trzy mecze z rzędu, w tym 3:2 w poprzedniej kolejce z Wisłą Puławy, w bardzo dramatycznych zresztą okolicznościach (cztery gole w tym spotkaniu padły w doliczonym czasie gry). ŁKS II natomiast nie myli się na własnym obiekcie, w Łodzi wygrał komplet czterech spotkań, zdobył tutaj już dziesięć goli i tylko dwa stracił. Warto dodać, że do kadry meczowej po pauzie kartkowej wróci Oskar Koprowski, jeden z liderów drużyny. Zabraknie za to Ricardo Goncalvesa, który w meczu z Polonią Bytom ujrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

Gorąco zachęcamy do wspierania ełkaesiaków na stadionie, a wszystkim tym, którzy nie będą mogli być z nami, polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

Derby w IV lidze

W sobotę ŁKS III Łódź zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Widzewa. Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego po ośmiu spotkaniach są wiceliderem czwartej ligi, a ich najbliższy rywal zajmuje 4. miejsce w tabeli. Derbowy pojedynek rezerw rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 12.


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Olimpią Elbląg

  • Mecz ŁKS II – Olimpia Elblag rozpocznie się w niedzielę (24 września) o godz. 17.45 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl ) albo w dniu meczu (czyli w niedzielę) w kasie biletowej od strony al. Unii 2. Początek sprzedaży stacjonarnej o godzinie 16:15.
  • Do dyspozycji kibiców będą sektor VIP i część sektora B3, w sumie 880 miejsc (liczba miejsc jest ograniczona).
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem. Wejście na sektor B3: wejściem W5.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny