Zapowiedź meczu Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź

13.08.2021

Zapowiedź meczu Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS II Łódź

Po inauguracyjnym zwycięstwie rezerw ŁKS-u 4:3 nad Ursusem Warszawa, podopiecznych trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka czeka pierwszy wyjazdowy mecz w trzeciej lidze. W sobotę o godz. 17 ełkaesiacy rozpoczną spotkanie z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

ŁKS II do meczu z Sokołem przygotowywał się w spokoju, bo trenerzy mieli do dyspozycji pełen mikrocykl treningowy. Po wyczerpującym meczu z Ursusem Warszawa żaden z ełkaesiaków nie narzeka na uraz. Jedynym zawodnikiem, z którego usług nie będzie mógł skorzystać sztab szkoleniowy będzie Maciej Radaszkiewicz. Napastnik został ukarany ostatnio czerwoną kartką i w sobotę będzie musiał pauzować.

Sokół Aleksandrów w pierwszej kolejce zmierzył się w „małych derbach” regonu z Pelikanem Łowicz. Podopieczni trenera Damiana Gamusa objęli w tym spotkaniu prowadzenie, ale rywal doprowadził do wyrównania, więc drużyny podzieliły się punktami. Dodajmy, że rezerwy ŁKS-u rywalizowały z Sokołem w poprzednim sezonie. Los skojarzył obie drużyny w Pucharze Polski i na boisku lepsi okazali się ełkaesiacy (3:2).

W zespole ŁKS-u II obecnie występuje dwóch zawodników, którzy w przeszłości występowali w zespole z Aleksandrowa Łódzkiego. Kapitan rezerw Aleksander Ślęzak w Sokole spędził dwa sezony, w których rozegrał 61 spotkań i zdobył 7 bramek. Drugim takim zawodnikiem jest pozyskany tego lata wychowanek ŁKS-u Damian Nowacki (41 spotkań i 2 gole).

Mecz w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się o godz. 17. Relację live będzie można śledzić na twitterowym koncie Akademii ŁKS.

W ten weekend pierwszy mecz w łódzkiej klasie okręgowej rozegra też ŁKS III, który w ośrodku treningowym Akademii przy ul. Krańcowej zmierzy się z GKS-em Ksawerów. Początek tego spotkania w sobotę o godz. 15.

Autor: Mateusz Żegota