Zapowiedź meczu ŁKS II ze Zjednoczonymi Stryków

10.10.2020

Zapowiedź meczu ŁKS II ze Zjednoczonymi Stryków

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W sobotę ŁKS II Łódź czyli lider IV ligi powalczy o kolejne trzy punkty. W 13. kolejce przeciwnikiem rezerw będzie zespół Zjednoczonych Stryków. Mecz rozpocznie się o godz. 11 na boisku hybrydowym przy Minerskiej.

Zjednoczeni Stryków zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Na początku sezonu gracze ze Strykowa punktowali regularnie, jednak w ostatnich kolejkach nieco spuścili z tonu. Przed tygodniem musieli na własnym boisku uznać wyższość Warty Sieradz. Z kolei ostatnia wizyta w delegacji Zjednoczonych zakończyła się remisem 3:3 z Omegą Kleszczów.

W poprzednim sezonie drużyny spotkały się tylko jesienią. W meczu w Strykowie górą byli młodzi piłkarze ŁKS-u, którzy wygrali 2:0.

Zjednoczeni to także drużyna, z którą ŁKS zmierzył się tuż po „restarcie” drużyny seniorskiej w 2013 roku. Wtedy na boisku przy al. Unii pierwsza drużyna ŁKS uległa przyjezdnym 1:2. W rewanżu górą byli biało-czerwono-biali, którzy w przedostatniej kolejce sezonu 2013/14 wygrali w Strykowie 3:0.

W sobotnim meczu na pewno nie zobaczymy Jakuba Romanowicza, który swoim zaangażowaniem i dobrymi występami zapracował na „awans” do zespołu Wojciecha Stawowego. Młody skrzydłowy wsiadł do autokaru pierwszej drużyny i znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Arką Gdynia.

Liczymy, że bez Romanowicza zespół Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera, także sobie poradzi i dopisze do dorobku kolejne trzy punkty.

Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Autor: Mateusz Żegota