Zapowiedź meczu ŁKS II – Jutrzenka Warta

Zapowiedź meczu ŁKS II – Jutrzenka Warta

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W sobotę o godz. 11 rezerwy ŁKS-u powalczą o kolejne punkty w IV lidze. Ich przeciwnikiem będzie Jutrzenka Warta, która obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Zbliżamy się do finiszu rundy jesiennej rozgrywek IV ligi. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera rozegrają w tym roku jeszcze trzy mecze ligowe oraz prestiżowe starcie w Okręgowym Pucharze Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Młodym ełkaesiakom przed jutrzejszym spotkaniem pozostała jedna jednostka treningowa, a także odprawa meczowa w trakcie której skoncentrują się na analizie rywala.

Nikt z drużyny nie narzeka na urazy, a jedynym nieobecnym będzie Jakub Romanowicz, który został niedawno włączony do kadry zespołu Wojciecha Stawowego.

Jutrzenka Warta w minionych tygodniach nie spisuje się najlepiej. Goście sobotniego pojedynku ostatnie punkty zdobyli 10 października, czyli blisko miesiąc temu, wygrywając na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia 2:1. Po tym zwycięstwie warciarze przegrali kolejno z Omegą Kleszczów, Pogonią Zduńska Wola i Wartą Sieradz.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w zeszłym sezonie. W przedostatniej kolejce padł remis 1:1, a jedynego gola dla ŁKS-u zdobył wówczas Patryk Bryła.

Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zagrali także z Jutrzenką Warta na początku tego sezonu. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek ligowych ŁKS II Łódź przegrał w zaległym meczu Okręgowego Pucharu Polski 1:2.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 11. Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Autor: Mateusz Żegota