Zapowiedź meczu Czarni Rząśnia – ŁKS II

Zapowiedź meczu Czarni Rząśnia – ŁKS II

fot. Lens Strong

Pierwszy wiosenny mecz wyjazdowy piłkarze ŁKS II rozegrają w Rząśni. Właśnie tam podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera powalczą o punkty z Czarnymi w ramach 21. kolejki IV ligi.

Po pierwszych spotkaniach w tym roku trenerzy obu zespołów są w zupełnie innych nastrojach. Zespół rezerw ŁKS-u udanie zainaugurował rozgrywki pokonując na własnym boisku Jutrzenkę Drzewce 5:0. Takich powodów do radości z pewnością nie miał szkoleniowiec rywali łodzian, gdyż jego zawodnicy przegrali z Wartą Sieradz 1:5

Czarni Rząśnia zajmują obecnie 18. miejsce w tabeli IV ligi, choć pozycja w tabeli nie odzwierciedla poziomu sportowego sobotnich rywali. W przeszłości z tym przeciwnikiem grała pierwsza drużyna ŁKS-u, choć nie w Rząśni, a w Białej Pajęczańskiej. W tamtym meczu Czarni okazali się lepsi od podopiecznych Wojciecha Robaszka i wygrali 3:2.

W kadrze rezerw ŁKS-u obecnie wszyscy zawodnicy są zdrowi i zdolni do gry. Przed ełkaesiakami jeszcze piątkowy trening i sobotni rozruch. Początek starcia lidera IV ligi z osiemnastym zespołem zaplanowany jest na sobotę na godz. 15.

Autor: Mateusz Żegota