Od 7 października mieszkańcy Łodzi mogą zagłosować na projekty w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku stawiamy na projekt L010 i wspieramy naszych przyjaciół z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa przy ul. Kopernika 2, którzy marzą o normalnym boisku. W szkole uczy się wielu młodych kibiców ŁKS-u, więc nie możemy nie pomóc.
Wystarczy oddać głos na projekt ponadosiedlowy L010 (Strefa21 – boisko wielofunkcyjne i skwer wypoczynkowy przy Kopernika 2). Zachęcamy do tego gorąco wszystkich kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, ich rodziny, przyjaciół i bliskich, a także zawodników. Uczniowie XXI LO zasługują na normalne boisko i lekcje WF-u w normalnych warunkach.
– Boisko szkolne jest marzeniem uczniów XXI LO od lat. Teraz mamy stary asfalt – kochają go gołębie, ale trudno o wychowanie fizyczne z prawdziwego zdarzenia w takim terenie. Zrobimy wszystko, żeby pokolorować rzeczywistość i mieć boisko wielofunkcyjne. Pomóżcie w głosowaniu na projekt L010 w Łódzkim Budżecie Obywatelskim – apeluje do nas Sylwia Blomberg, dyrektor XXI LO.
Jak możemy pomóc? Oddajmy swój głos w BO na projekt L010. Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego – głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi, posiadający PESEL. Wiek nie ma znaczenia, więc nieletni też mogą oddać głos za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.
Jak czytamy w opisie złożonego projektu, boisko i strefa wypoczynkowa przy ul. Kopernika 2 będą służyć integracji i aktywizacji sportowej całej lokalnej społeczności. Obecny stan boiska zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu – stary asfalt się kruszy, pełno jest wyrw i pęknięć. Projekt STREFA21 obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, unihokeja) wraz z piłkochwytami i małą plenerową siłownią. Całość dopełni skwer wypoczynkowy (ławki, stół do gry w szachy i warcaby, świeże nasadzenia – kwitnące pnącza i magnolie). Uczniowie XXI LO i okoliczna młodzież będą mogli pograć w kosza albo siatkę, sąsiedzi wpadną na partyjkę szachów albo poopalać się na ławeczce. Mamy dość zaniedbanego dziedzińca. Chcemy czuć się bezpiecznie, rozmawiać z ludźmi i cieszyć na widok zrewitalizowanej przestrzeni łódzkiego podwórka.