Aktualności

Z Porto jak równy z równym…

15
24 / 09 / 2019

fot. Artur Kraszewski

Kilka dni temu minęło równo 25 lat od pamiętnego meczu Łódzkiego Klubu Sportowego z FC Porto w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów. Jak przebiegało tamto spotkanie i jakie były jego kulisy? W weekendowym magazynie sportowym na antenie Radia Łódź redaktor Piotr Andrzejczak przypomniał archiwalne nagrania z Portugalii, a także odpytał ówczesnego kapitana ŁKS-u – Marka Chojnackiego. Naprawdę warto posłuchać!

Tytułem wstępu przypomnijmy tylko, że na Estadio das Antas ełkaesiacy po heroicznej walce ulegli wtedy znacznie wyżej notowanym rywalom 0:2, a oba zespoły wystąpiły wówczas w następujących składach:

  • FC Porto: Vitor Baia – Carlos Secretario, Jorge Costa, Paulinho Santos, Rui Jorge, Jorge Couto (71’ Baroni), Andre (58’ Ljubinko Drulović), Emerson, Folha, Rui Barros, Domingos. Trener: Bobby Robson
  • ŁKS Łódź: Jerzy Zajda – Rafał Pawlak, Marek Chojnacki, Witold Bendkowski, Grzegorz Krysiak (76’ Dariusz Nowacki), Artur Kościuk, Zdzisław Leszczyński, Tomasz Wieszczycki, Tomasz Lenart, Tomasz Cebula, Jacek Płuciennik (87’ Dariusz Matusiak). Trener: Ryszard Polak

Reportaż Piotra Andrzejczaka, który komentował spotkanie w Porto, na podstawie archiwalnych nagrań Radia Łódź:

Rozmowa Piotra Andrzejczaka z Markiem Chojnackim o konfrontacji ze „Smokami” sprzed 25 lat:

Dziękujemy Radiu Łódź, naszemu partnerowi medialnemu, za te unikalne nagrania!

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]