Aktualności

Z GKS-em znów na remis. ŁKS – PGE GKS Bełchatów 0:0

3
13 / 07 / 2018

W przedostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją pierwszoligowych rozgrywek ŁKS Łódź zremisował bezbramkowo z drugoligowym GKS-em Bełchatów.

Sparing. który został rozegrany na boisku głównym stadionu przy al. Unii 2 ełkaesiacy rozpoczęli spokojnie. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala próbowali konstruować składne akcje, jednak w ich końcowej fazie brakowało celnych strzałów. GKS chociaż nastawiony był głównie na obronę to w 37. minucie powinien objąć prowadzenie, na nasze szczęście zawodnik gości z bliska nie trafił w światło bramki. Pięć minut później próbowali odpowiedzieć ełkaesiacy. Z bliska uderzył Żylski, ale obrońca w ostatniej chwili zdołał go zablokować. W końcówce strzelali jeszcze Łuczak oraz Kalinkowski, żaden z nich nie zdołał jednak znaleźć recepty na pokonanie golkipera gości.

W drugiej połowie ŁKS od początku próbował przejąć inicjatywę, jednak dobrze w obronie grali bełchatowianie. Groźnych sytuacji z obu stron było jak na lekarstwo. Warte odnotowanie może być niezbyt mocne uderzenie Rozwandowicza z rzutu wolnego w 60. minucie. W ostatni kwadransie śmielej do przodu ruszyli gracze GKS-u jednak dobrze w bramce spisywał się Kołba. Po niezbyt porywających 90 minutach spotkanie zakończyło się więc sprawiedliwym bezbramkowym remisem.

Jutro z samego rana drużyna ŁKS wyjedzie na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego. Po zakwaterowaniu i obiedzie ełkaesiacy rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny.  O godzinie 17.30 zmierzą się z trzecioligowym KS-em Polkowice. Zgrupowanie zakończy się w piątek, a prosto z niego łodzianie pojadą na inauguracyjny pojedynek ligowy z Chrobrym w Głogowie.


Sparing / ŁKS Łódź 0:0 GKS Bełchatów (0:0)

  • ŁKS: 25. Michał Kołba – 8. Kamil Rozmus, 14. Lukas Bielak, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 21. Jan Grzesik – 18. Piotr Pyrdoł, 9. Wojciech Łuczak, 23. Bartłomiej Kalinkowski (70′: 15. Oskar Koprowski), 7. Patryk Bryła, 22. Kamil Żylski (55′: 19. Mikołaj Maschera) – Ievgen Radionov
  • GKS: Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski – Mateusz Stolarczyk, Rafał Parobczyk, Emile Thiakane – Adam Setla oraz Patryk Królczyk – Mikołaj Grzelak, Mariusz Magiera, Bartłomiej Zieliński, Patryk Rachwał, Hubert Tylec, Bartosz Biel, Konrad Matuszewski, Przemysław Mizgała, Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Zdybowicz, Hubert Berłowski


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]